Windows işletim sistemleri dizisi, devamlı, oldukça özelleştirilebilir olmuştur. Bununla beraber, bu özelleştirmenin büyük bir kısmı, bazen duvar kâğıdını değişiklik yapmak yada birçok resmi ve üçüncü taraf temaları kullanmakla sınırlıdır.

Windows masaüstünüzü en iyi şekilde değiştirmenize müsaade eden birkaç rainmeter tema seçeneği var. Rainmeter emsalsiz en popüler olanı ve rainmeter tema içindeki en iyiler bu makalemizde.

Masaüstünde fazladan bir bilginin (mesela Saat, Ağ İstatistikleri, İşlemci kullanımı, E-posta, RSS beslemeleri) görüntülenebilmesi için, aynı anda kullanılabilir sayısız dış görünüm yardımıyla, hayal bile edilemeyecek şekilde ayarlanabiliyor. Sadece en iyi skinleri bulmak oldukça zor olabilir.

Rainmeter Temaları

Rainmeter’ı en iyi şekilde kullanmanıza destek olmak için buradayız. Son aşama kuvvetli ve özelleştirilebilir olan Rainmeter temaları, masaüstünüzün görünüşünü tamamen değiştirmenize müsaade eden parasız bir masaüstü kişiselleştirme programıdır.

Not:  Bu skinleri kullanabilmek için, Windows PC’nizde Rainmeter yüklü olması gerekir. XP’den Windows 10’a kadar tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

1- TECH-A

Fütüristik, şaşırtıcı hem de oldukça yönlü. CPU kullanımı, RAM kullanımı, Saat ve tarih şeklinde bir informasyon dizinini görüntüleyebilir. Bunun yanı sıra, hepsi animasyonlu, döner bir çekirdek çevresinde düzenlenmiş sistem klasörleri (mesela Belgelerim) ve Disk bölümleri için kısayollar da vardır. Rainmeter tema indir (rainmeter skins indir) seçeneği yazının altındadır.

İndirmek için tıklayın.

2- IronMan-Jarvis

IronMan-Jarvis Rainmeter teması son aşama iyi çalışacağından, JARVIS destekli bir bilgisayar elde etmek için Tony Stark olmak zorunda değilsiniz. Kolayca tekrardan konumlandırılabilen çoklu modüllere haiz, süper özelleştirilebilir bir tema. Görüntülenen bilgilerden bazıları saat, tarih, durağan(durgun) disk kapasitesi ve ısı detayları, RSS beslemeleri ve klasör kısa yollarını ihtiva eder.

İndirmek için tıklayın.

3- Avengers Shield OS

Gerçek hayatta kendi süper kahramanlar takımınızı toplamak (ve koordine etmek) birazcık zor olsa da, bilgisayarınızda otururken devamlı Nick Fury oynayabilirsiniz, Avengers SHIELD OS Rainmeter skin yardımıyla.

Birden oldukça çözünürlükte mevcuttur. Tarayıcı ve Medya oynatıcı şeklinde sık erişilen uygulamalar için kullanışlı kısa yollar ihtiva eder. Öteki şeyler Ses kontrolü, Medya oynatma / denetim çubuğu, RAM ve CPU kullanım ekranı, kapatma ve tekrardan başlatma düğmeleri ve en önemlisi SHIELD Eagle etiketini ihtiva eder. Rainmeter tema indir butonu yazı sonlarındadır.

İndirmek için tıklayın.

4- Mass Effect

BioWare’in eleştirel beğeni toplayan oyun serisinin fanatikleri için oluşturulmuş son aşama şık ve fonksiyonel bir skindir. Skin, tümü serbestçe tekrardan düzenlenebilen Süre ve tarih çubuğu, Medya oynatma ve Denetim paneli, Durağan(durgun) disk informasyon paneli ve Ağ istatistikleri grafiği şeklinde oldukça sayıda modül ihtiva eder.

İndirmek için tıklayın.

5- Senja Suite

Minimalizm hayranı iseniz, Senja Suite’i seveceksiniz. Hafifçe ve temiz, bir tek temelleri önemseyen bir Rainmeter skinidir. Görüntülenen bilgiler, Sistem klasörü kısayolları, Sık kullanılan resimlerin Slayt Gösterisi, Denetim düğmeli Medya bilgisi ve Kapatma / Tekrardan Başlatma / Oturum kapatma düğmelerine ek olarak süre bilgisi elde eden eklentiler ve ötekiler..

İndirmek için tıklayın.

6- ALIENS

Arka planı ön plana çıkaran ve sisteminiz hakkında tüm bilgileri size sunan güzel bir skin. Birçok modüle haizdir. Modüller yapılandırılabilir ve Disk kısmı kısayollarından Güç durumuna ve Ağ yükleme / indirme hızlarına ve Sistem saati ve geçmişine kadar her şeyi içeriyor.

İndirmek için tıklayın.

7- Eker Lina

En güzel tasarımlı Rainmeter dış görünümlerinden kabul edilen Eker Lina, her biri tutarlı bir tasarıma haiz minik aletler şeklinde görünen oldukça sayıda alt modülden oluşmaktadır. Bundan dolayı, cildin alt elemanları, her türlü mükemmel görünümlü içerikleri yaratmak için gereksinimlere bakılırsa düzenlenebilir. Eker Lina, Sistem klasörü ve sürücü kısayolları, Medya denetimleri, RSS beslemeleri, Saat ve Tarih ve Geçerli hava durumu şeklinde birçok veriyi görüntüleyebilir.

İndirmek için tıklayın.

8- Simple Media

Adına uygun olarak, Simple Media, Rainmeter için bulabileceğiniz daha kolay görünümlü ve temel skinlerden biridir. Sadece, kolay ve kolay bir halde alt modüllerin görüntülenmesiyle ilgili temel bilgilere haiz olmanızı sağlar.

Simple Media, mükemmel görünümlü bir yazı tipine haizdir. Ve çözünürlükten bağımsız olarak nerede ise her türlü masaüstü bilgisayarlarda iyi çalışan bir tasarım yardımıyla oldukça mükemmel görünüyor. İçerilen modüller, geçerli Tarih ve Saat, Geri Dönüşüm Kutusu durumu ve geçerli Isı kıymetini göstermek için kullanılabilir ve her üçü için birden fazla seçeneğiniz var.

Bu yazımızda Windows’u daha da güzelleştirmek için kullanabileceğiniz Rainmeter programına uygulayabileceğiniz birkaç güzel temadan bahsettir. Sizin de kullandığınız güzel temalar var ise yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir