Mevzu Başlıkları

1. U Model Mutfak: Beyazlık içinizi açacak

2. Çağdaş çizgilere haiz gri tonlar

3. Otantiklik ve retro akımı geri dönüyor

4. İnce ve uzun mutfağı olanların tercihi: bakışımlı mutfak

5. Kahve tadında mutfak

6. Bu bir uzay üssü değil, mutfak!

7. Bu kahve başka kahve!

8. Mutfağınız ufak mü? Bu model size gore!

9. Siyah ve beyazın uyumu

10. Modernlik ile otantikliğin birleşimi işte bu mutfak!

Kaynaklar

Mutfak dekorasyonu evindeki mutfağını yenilemek isteyenler için merak mevzusudur. Hem yeni hem güzel hem de iç açıcı mutfaklara haiz olma amacıyla kapsamlı bir araştırma içine girilir. Bu kapsamda dünyada en oldukca beğenilen ve tercih edilen, değişik tasarımlara ve çizgilere haiz, kullanım alanları değişik değerlendirilmiş ve en (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikrini sizlere sunacağız.

Sunacağımız mutfak dekorasyonu fikirleri mevcut yüz ölçümüne, kapı, su tesisatı ve var ise kombi tesisatı yerleşimine gore biçim almaktadır. Maliyeti düşürmek ve daha azca bütçe ile ufak dokunuşlarla mutfak dekorasyonu yapmak isteyen kişiler garip tasarım fikirlerini inceleyerek kendine uyarlamak isterler.

Yapım onarım yönünden bütçe sıkıntısı yaşamayan ve evinde daha geniş bir kullanım alanına haiz olan kişiler de çoğu zaman web ortamından beğendikleri mutfak modellerini iç mimar vesilesiyle evlerine uyarlatarak tadilata başlamadan ilkin fikirlerini netleştirmeye ve en beğendikleri hale getirmeye çalışırlar.

Sizler için bu yazımızda dünyada tercih edilen yeni trendlere, çağıl ve otantik çizgilere haiz mutfak dekorasyonu fikirlerini en (*10*) 10 tasarımla sunmaya çalışacağız. Hazırsanız tüm detaylarıyla sizin için derlediğimiz tasarım modellerini incelemeye başlamış olalım.

1. U Model Mutfak: Beyazlık içinizi açacak

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 1

Mutfağında geniş bir kullanım alanına haiz kişilerin tercihi çoğu zaman U model tasarımlardan yanadır. Bu modelde de görüleceği suretiyle dolaplar, tezgah ve lavabo duvar süresince uzatılmış, orta bölüme de dolaplı bir masa yapılmıştır. Lavabo sağ tarafta pencerenin önüne konumlandırılarak hoş bir tasarım oluşturulmuştur. Beyaz tonların hakim oluşu da iç açıcı bir konsept belirlenmesini elde etmiştir.

2. Çağdaş çizgilere haiz gri tonlar

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 2

Son yılların trendi haline gelen gri tonlu duvar, mobilya, eşya tasarımlarının yanında mutfak tasarımlarında da gri renkleri kullanılmaya adım atmıştır ve oldukça güzel bir görüntü de sunmaktadır. Görüntüdeki mutfak dekorasyonunda oldukça geniş bir pişirme ünitesi kullanılmıştır. Bu mutfak tasarımı da geniş bir kullanım alanına haiz kişilerin tercih edebileceği modellerdendir.

3. Otantiklik ve retro akımı geri dönüyor

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 3

Görüldüğü suretiyle bu tasarımda da günümüzdeki mermer ve fayanslardan ziyade duvarda tuğla görünümü ve tezgahta ahşap görünümü tercih edilmiş olup mobilyalar krem tonlarıyla hazırlanmıştır. Damlumbaz ve ocak üniteleri retro modelleri çağrıştıracak şekildedir. Gene dolap ve raflar da tamamen eskiyi çağrıştırmakta olup hoş bir çizgi oluşturulmuştur.

4. İnce ve uzun mutfağı olanların tercihi: bakışımlı mutfak

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 4

Çoğu zaman dikdörtgen biçimli ve uzunlamasına bir yapıya haiz evlerin mutfaklarının tasarımında tercih edilebilecek güzel bir dekorasyon biçimi. Kullanım alanını sınırlamadan ve bayağı fazla dolap kullanmayı sevenler için tercih edilebilecek bir mutfak modeli.

5. Kahve tadında mutfak

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 5

Kahve tonlarına aşık, kahve içmeyi de seven, evini bu şekilde dizayn etmek isteyenlerin tercih edebileceği bir mutfak tasarımı. Bu modelde görüleceği suretiyle çağıl çizgiler tamamen kahverengi ile şekillendirilmiş durumda. Oldukça hoş ve değişik bir model sunulmuş.

6. Bu bir uzay üssü değil, mutfak!

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 6

Tasarımlar içinde en oldukca ilgiyi çeken dekorasyon da budur. Şu sebeple bakıldığında tercih edilen renkler, yerleşim ve çağıl çizgiler sanki bir uzay üssünü çağrıştırır. Görüldüğü suretiyle bu tasarımda dolap sayısı oldukça azdır. Sebebi ise bu modelleri çoğu zaman iş yaşamı yoğun, gününü süratli yaşayan ve evde azca vakit geçirenlerin tercih etmesidir.

7. Bu kahve başka kahve!

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 7

Dolapların haricinde sunta yada ahşap ürünlerinden bir kapak yerine saydam bir görünüm elde etmek için tamamen camlardan bir kapak modeli tercih edilmiş olan bu tasarım da gene kahverengi sevenler için olmazsa olmaz bir model olacaktır.

8. Mutfağınız ufak mü? Bu model size gore!

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 8

Mutfağının ufak oluşundan yakınma edenler çoğu zaman iyi mi bir yerleşim, tasarım ve dekorasyon yapacaklarına bir türlü karar veremezler. İşte bu tasarım ufak mutfağa haiz olanlar için güzel bir örnek olacaktır.

9. Siyah ve beyazın uyumu

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 9

Siyah beyaz mutfak tasarımları da günümüzün modası içinde varlığını korumaktadır. Sizlere sunduğumuz bu model de geniş bir mutfak üstünde yerleştirilmiş tasarımdır. Sadece ufak mutfaklar için de uygulanabilirliği vardır. Renkler, kapakların dizaynı oldukça güzel. Lavabo ise oldukça değişik olarak orta bölümde konumlandırılmış durumda.

10. Modernlik ile otantikliğin birleşimi işte bu mutfak!

En (*10*) 10 mutfak dekorasyonu fikri 10

Görüldüğü suretiyle bu modelde de duvar üstünde standart fayans ve mermerlerden ziyade tuğla görünümü tercih edilmiş. Dolap kapakları ve çekmeceler eskiye yönelimi temsil ediyor. Mutfağın orta bölümünde kullanılan lavabo da bu işin cilvesi. Renkler çağıl çizgileri hissettirirken retro tasarımları da çağrıştırıyor. İşte bu konsept en beğenilenler içinde yerini aldı.

Kaynaklar

  • 1: Mark McCammon adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
  • 2: tamil king adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
  • 3: Dmitry Zvolskiy adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
  • 4: Gustavo Galeano Maz adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
  • 6: Cleyder Duque adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
  • 5, 7, 8, 9: Max Vakhtbovych adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
  • 10:  cottonbro adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir