2022 senesinde yeni bir telefon alacaksanız yada bunun araştırmasını yapıyorsanız o vakit sizler için bulduğumuz en iyi telefon sıralamasına göz atabilirsiniz. Hem fiyat bakımından hem de performans odaklı olan bu telefonlar her bütçeye oldukça uygundur. Akıllı telefonlar büyük ufak demeden her marka değişik şekillerde ve performanslar da telefonlar üreterek piyasaya sürüyorlar. Bu telefonları seçeceğimiz vakit markanın bilinirliği , gelişmiş özellikleri , fiyatı ve aynı vakit da performans özelliklerine göz atıp seçimimizi ona bakılırsa yapmamız gerekmektedir.

Bazı telefonlara amiral gemisi deniyor bu sebeple bu telefonlar senenin en iyi telefonu olarak kullanıcılara sunuluyor. O vakit 2022 senesinde en iyi telefonlar acaba hangileridir ?

En İyi Akıllı Telefon Sıralaması

Şimdi sizlerle paylaşacağımız telefonların hepsi 2022 en iyi telefonlarıdır. Fakat önceki yıllara bakılırsa fiyatlarında değişimler olabilir. Bu geçen yıl İphone ile Samsung markalı telefonlar oldukça satmıştı ve öteki markalarda kendisini geliştirip bu yıla kendisini göstermek istiyor. Hem orta düzey hem de üst segment olarak ayırdığımız en iyi telefon sıralaması ;

İçindekiler

1.Samsung Galaxy Z Flip 3 5g

2.Huawei P50 Pro

3.iPhone 13 Pro Max

4.Oppo Reno 5

5.iPhone 12 Pro Max

Hangi Telefonu Almalıyım 2022

Amiral Gemisi Telefonlar

Orta Segment Telefonlar

1.Samsung Galaxy Z Flip 3 5g

Samsung Galaxy Z Flip 3 5g

Samsung günümüzde çoğunlukla kullanılan ve sevilen telefonlardan birisidir. Toplam ağırlığı 183 gram olan galaxy serili Z Flip telefonu oldukça dikkat çekmektedir. 6.7 inç ekran boyutu ve 1080×2400 ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. Bilhassa 12+12 megapiksel kamera çözünürlüğü ile de genç kızların gözdesi oluyor.

Fakat bu aygıt da yüz tanıma ile parmak izi okuyucu maalesef yoktur. Android 11 işletim sistemi kullanmakta. Piyasadaki fiyatı 11.999 TL olmaktadır.

2.Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Huawei cep telefonu hem fiyat hem de performans bakımından iyi olduğundan dolayı günümüzde oldukça tercih edilen markaların önderlik yapar. Bilhassa Huawei P50 Pro serisi 2022 senesinde en oldukça tercih edilecek telefonlardan birisidir. Gelişmiş olan arka kamera çözünürlüğüne haiz olmasının yanı sıra 13 megapiksel ön kamerası bulunmaktadır.

Hem 8 hem de 12 GB ram çeşitleri vardır. Eğer sizler fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve buna ehemmiyet gösteriyorsanız o vakit yüksek depolama kapasitesi olanları tercih etmeniz daha iyi seçim olur.

3.iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro Max

Telefon markası dendiği vakit akla genel olarak ilk gelen İphone telefonları oluyor. Bilhassa İphone 13 Pro Max 2022 yılına damgasını vuracağa benziyor. Fiyat olarak 20.999 TL fakat hem kalite hem de performans bakımından devasa yükseklikte olduğundan rakiplerini geride bırakacağa benziyor. 512 GB dahili hafızası bulunuyor , 6.7 inç ekran boyutu ve 8 GB ram kapasitesine haizdir. Yüksek telefon alımı yapmak istiyorsanız İphone 13 Pro Max inceleyebilirsiniz.

4.Oppo Reno 5

Oppo Reno 5

Son zamanlar da kendisini geliştiren markalardan birisi olan Oppo hem fiyat hem de performans bakımından oldukça iyi olduğundan dolayı birçok şahıs tarafınca tercih edilmeye başlandı. Bilhassa Reno 5 telefonu başarı göstermiş olan modellerden birisidir. Andorid 11 işletim sistemine haiz olan Reno 5 252 GB kadar arttırılabilir hafızaya haizdir. 44 megapiksel ön kamerası , Type-c şarj girişi ve yüz tanıma özelliği bulunmaktadır. Kaliteli ve fiyat performans telefonu için Oppo Reno 5 iyi seçimlerden birisidir.

5.iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

İphone 13 alamıyorsanız o vakit en iyi seçimlerden birisi de 12 Pro max oluyor. Aslına bakarsanız İphone markası her yıl telefon markalarında ilk sıralarda yer ediniyor. İphone 12 pro max telefonu 512 gb dahili hafızası bulunmaktadır. Fiyatı 16.499 TL’dir. Fiyat – performans telefonu olduğundan tercih edilebilir.

Hangi Telefonu Almalıyım 2022

Her insanın en oldukça merak etmiş olduğu ve kafasını kurcalayan sorulardan birisi de bu yıl hangi telefonu alsam sorusu oluyor. Eğer kafanız da herhangi bir model yoksa o vakit amiral gemisi telefon modelleri ile orta segmentte yer edinen fiyat performans telefon modellerini inceleyebilirsiniz. Burada en oldukça dikkat çeken modeli seçebilirsiniz.

Amiral Gemisi Telefonlar

  • Xiaomi Mi 11 256gb
  • Samsung S21 Ultra
  • One Plus 9 Pro
  • Casper Via F20 platin

Orta Segment Telefonlar

  • Oppo A15S
  • Samsung Galaxy M21
  • Redmi T9 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir