En iyi sitcom dizi önerileri

En iyi sitcom dizi önerileri Sitcom şu demek oluyor ki durum komedisi, beyazperde ve dizi sektöründe en popüler türlerden biri olarak dikkat çekiyor. Siz de dizi izlemeyi sevenlerdenseniz ara sıra kendinize “En iyi sitcom dizileri hangileri” sorusunu soruyorsunuzdur. Efsaneleşmiş olmuş 10 sitcom dizi önerisi.

1. Friends

İlk kısmı ile 1994 senesinde ekranlara gelen Friends dizisi tüm zamanların en iyi sit-com dizileri içinde değerlendiriliyor. Toplamda 10 sürem ve 236 bölümlük külliyatıyla günümüzde bir efsaneleşmiş olarak vasıflandırılan yapım, Manhattan’da yaşayan bir grup arkadaşın güldürü dolu öyküsünü konu alıyor.

2. How I Met Your Mother

Friends benzeri diziler diyince akla gelen ilk adlardan önde gelen How I Met Your Mother, 2005’ten 2014’e kadar devam eden macerada 9 sürem ve toplamda 208 bölümle karşımıza çıktı. 2030 senesinde Ted Mosby‘nin çocuklarına anneleri ile iyi mi tanıştıklarını anlattığı ve geçmişten anılarını seyrettiğimiz sit-com yapımı, sıcacık hikayesiyle tüm dünyada büyük ilgi görmüş oldu.

3. It’s Always Sunny in Philadelphia

Rob McElhenney, Glenn Howerton ve Charlie Day tarafınca yazılıp geliştirilen It’s Always Sunny in Philadelphia, kendinden başka hiçbir şeyi umursamayan, şehrin Cenup bölgesinde Paddy’s adlı başarısız bir İrlanda barı işleten bir grup arkadaşın başından geçen maceraları işliyor. Dizi kara gülmece temasıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

4. Seinfeld

9 sezonluk arşiviyle oldukca sevilen sit-com efsanesi Seinfeld, Larry David ile Jerry Seinfeld tarafınca yaratıldı. Meşhur komedyenin kendini canlandırdığı ve oldukca sayıda otobiyografik ögelere rastladığımız yapım, Jason Alexander, Julia Louis-Dreyfus ve Michael Richards benzer biçimde efsaneleşmiş oyuncuları karşımıza çıkardı.

5. The Big Bang Theory

2007’den beri hayatımızda olan The Big Bang Theory dizisi, MIT doktorası meydana getiren asosyal iki araştırma görevlisinin dost çevresi, iş ve aşk ilişkilerini mevzu alıyor. Chuck Lorre imzalı yapım izleyicilerine zeka dolu ince esprilerden oluşan keyifli hikayeler sunuyor.

6. The Office

Emmy ve Altın Küre ödüllü güldürü dizisi. Burası Dunder Mufflin Kağıt Şirketi. Basit benzer biçimde görünen fakat sıradışı gülünç bir ofis. İktidar düşkünü bir patron, her biri ayrı karakterde çalışanlar, 9-17 arası bitmesi ihtiyaç duyulan işler ve çağdaş dünyanın en olmazsa olmaz unsuru ofis yaşamı!

Fakat Michael Scott (Steve Carell) basit bir patron değil; Şakaları çalışanları tarafınca anlaşılmayan çalışanlarının gözünde kaba, antipatik, sinir bozucu, ırkçı, cinsiyetçi ve verdiği hiçbir sözü yerine getiremeyen patron fakat aslına bakarsak o bir güldürmen, bir dost, bir yardımsever…

BBC televizyonun aynı adlı dizisinden uyarlanarak Amerikan versiyonu da çekilen The Office, sit-com komedilerine yeni bir nefes getirdi…

7. Community

Topluma uyum sağlamakta güçlük çekenleri bir araya toplayıp onları eğitmeyi hedefleyen eski bir avukatın hikâyesinin anlatıldığı dizi, barındırdığı garip kişiliklerle her bölümde yüzümüzü güldürmeyi başarmıştı. Community, tam 6 sürem sürmüştü.

8. Chuck

Hükûmetin tüm sırlarının beynine inmesiyle kendini oldukça acayip bir maceranın içinde kabul eden Chuck’ın yaşadıklarını özetleyen dizi, gülünç olmasıyla birlikte duygusal sahneleri de içeriyor. The O.C.’nin yaratıcılarının imzasını taşıyan bu yapım 5 sürem süresince devam etmiş ve sevenlerine düzmece gizmen Chuck’ı daha yakından tanıma fırsatı vermişti.

9. The Big Bang Theory

Sitcom denince akla ilk gelen yapımlardan önde gelen The Big Bang Theory’nin olmadığı bir sıralama elbet düşünülemezdi. Oldukça parlak zeka 2 ev arkadaşının karşı dairelerine taşınan Penny ile yaşadıklarına odaklanan yapım, 12 sürem sürmüştü.

10. ALF

Melmac gezegeninden gelen uzaylı ALF’in bir aileyle beraber yaşamaya başlaması sonrası yaşananları mevzu edinen dizi, 4 sürem sürmüş ve tam 102 bölüm yayınlanmıştı. Bu ABD yapımı garip dizi, bununla birlikte devletimizde de oldukça sevilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir