İçindekiler

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Yenir ?

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Yenir ?

Enginar sebzesi genel olarak fazlaca yararlı ve yararlı sebzeler içinde yer alır ve bilhassa günümüzde enginar yemeği pek tercih edilmese de aslına bakarsak haftada minimum 1 kere de olsa tüketilmesi ihtiyaç duyulan yiyeceklerden birisidir. Enginar yemeğinin ilk kez yapacaksanız o vakit yanına yapabileceğiniz yemekte ona bakılırsa güzel olması gerekiyor. Peki , enginar yemeğinin yanına sizce ne gidebilir ? Biz bu mevzu hakkında araştırma yaptık ve enginar yemeğinin yanına gidebilecek en leziz ve yapılışı en kolay yiyecekleri bularak aşağıya yazdık. Fakat şunu belirtelim enginar yemeğinin yanına gidebilecek ilk yemekler içinde pirinç pilavı gelmektedir.

Enginar Yemeğinin Yanında Ne yapsam

Pilav

Pilav pek fazlaca yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisi olduğundan dolayı yaptığınız enginar yemeğinin yanına da fazlaca yakışacağından güvenilir olabilirsiniz. Enginar yemeğini susuz yapsanız bile pirinç pilavı güvenilir olun yanına fazlaca yakışacaktır.

Közleme 

Enginar yemeği , pirinç pilavını yaptık ve şimdi sıra geldi güzel bir salata halletmeye değil mi ? Salata olarak kırmızıbiber , yeşilbiber yada patlıcanları közleyip bunlardan salata yapabilirsiniz. İster tek bir tanesini yapın isterseniz de üçünü burada karar sizlere kalmış.

Çorba

Enginar yemeği bir ana yiyecek olduğundan dolayı başlangıç olarak çorba tercihi yapmamız gerekiyor. Bu yüzden çorba seçeceğimiz vakit da hem hafifçe hem de sıhhatli bir çorba olması fazlaca önemlidir. Enginar yemeğinin yanına çorba olarak ; mercimek çorbası , şehriye çorbası , ezogelin çorbası ya da tavuk çorbasını yapabilirsiniz.

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Gider

Mezeler

Enginar yemeğinizin yanına ister yoğurtlu isterseniz de kerevizli olarak meze yapmış olup yemeğinizle birlikte servise hazır hale getirebilirsiniz. Mezeler esasen sofraya renk katar ve bu yüzden enginar yemeğinin yanına da bir tane meze yapsanız fazlaca güzel olur.

Salata

Şimdi sıra geldi hanımlar sofralarda vazgeçilmeyen ve devamlı meydana getirilen salata türlerine. Enginar yemeğinin yanına salata fazlaca yakışır. Salata olarak da mevsim salatasını yada çoban salatasını tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler brokoli yada karnabahar salatasını da tercih edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir