Trabzonspor, Enis Destan’ın transferini resmi olarak duyurdu. Bordo mavili ekip Twitter hesabında meydana getirilen paylaşımla Enis Destan’a hoşgeldin dileklerini iletti. Peki Enis Destan kimdir, hangi mevkide oynuyor? Enis Destan aslen nerelidir?

Trabzonspor, bir taraftan 2021-22 Süper Lig sezonunda şampiyonluğa güvenli adımlarla ilerlerken bir taraftan da gelecek yıllarda ekibini güçlendirmek adına mühim genç futbolculara yatırım yapma kararları alıyor. Bunlardan önde gelen Enis Destan, 24 Ocak 2022’den bu yana Trabzonspor forması giyecek.

Enis Destan kimdir?

Enis Destan, 15 Haziran 2002 doğumlu ustalaşmış Türk futbolcudur. İzmir’de dünyaya gelen Enis Destan futbola Altınordu alt yapısında adım atmıştır. Çeşitli genç takımlarda forma giydikten sonrasında Ağustos 2020’de Altınordu A Ekibi’na aktarma oldu ve 2020-21 sezonundan itibaren PTT 1. ligde maçlara çıkmaya başladı. 24 Ocak 2022’de 1.9 milyon € karşılık karşılığında Trabzonspor’a aktarma olduğu açıklandı. Forvet mevkisinde oynayan Enis Destan sağ ayaklıdır.

Mart 2021’de Enis Destan, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri için kampta olan Türkiye A Millî Ekibi’nın aday ekibine dahil edildi sadece hiçbir maçta süre alamadı.

Aslen nereli?

Enis Destan aslen İzmirlidir. Baba tarafınca aslen nereli olduğu bilinmiyor.

Hangi ayak?

Enis Destan sağ ayaklı bir forvettir. Trabzonspor son yıllarda sol ayaklı skorer golcülere alışık. Sadece Enis Destan, sağ ayağıyla atacağı gollerle Trabzonspor’a bu mevzuda bir yenilik getirebilir.

Futbolla ilgili daha çok içerik keşfedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir