Gelişen teknoloji ile beraber insan gereksinimlerine alternatif çözmeler üretilmeye devam ediliyor. Üretilen alternatif çözümler içinde ise bankacılık sisteminin herhangi bir ATM ya da şubeye gerekseme duyulmadan gerçekleştirilmesi de yer ediniyor. Bankacılık işlemlerinin tamamen dijital ortamda gerçekleştirilebilmesi için üretilmiş çözüm durumunda bir sistem olan Enpara ya da Enpara.com sistemi de son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Enpara hakkında bilinmesi gerekenleri ve Enpara’nın sahibini sizler için araştırdık.

Enpara nedir?

Enpara, web üstünden bankacılığa dair tüm işlemlerin yürütülebildiği ve bu işlemler için banka şubelerine gerek kalmamasını elde eden bir sistem. İlk olarak Enpara.com şeklinde piyasaya çıkmış olan Enpara, Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası olarak bilinmektedir. Enpara temelde bir bankanın gerekseme duyduğu her şeye haiz Bir kredi kartı ve banka hesabınız oluyorken, alan kişi temsilciniz ve sözleşmeniz de var. Kısaca kısacası tüm bankacılık işlemlerinizi yalnıza haiz olduğunuz kart ve telefonunuz ile yerine getirmenize olanak sağlıyor.

Enpara iyi mi çalışıyor?

Enpara, bankaya gitmenize gerek kalmadan bankacılık işlemlerinizi halledebileceğiniz dijital bir bankacılık uygulaması. Emek harcama şekli ise tamamen dijital verilere dayanıyor. Enpara sitemine kayıt olmak için resmi web sitesini ziyaret etmeniz ve buradan alan kişi kayıt formu doldurmanız kafi oluyor. Daha sonrasında başvurunuz onaylanıyor ve tarafınıza Encard teslim ediliyor. Encard ile kredi kartı kullanımınızı gerçekleştirmeniz mümkün hale geliyor. Bu aşamadan sonrasında arzu ettiğiniz benzer biçimde kartınızı ve hesabınızı kullanma imkanınız da oluyor. Bununla birlikte herhangi bir problem ile karşılaşmanız halinde ya da bilgilendirme almak istediğinizde Enpara alan kişi hizmetlerini arayarak alan kişi temsilciniz ile yazışma kurabiliyorsunuz.

Enpara’nın sahibi kim?

Enpara olarak oluşturulan uygulama, QNB grubu tarafınca kurulmuştur. Ekim 2012 tarihinde QNB Finansbank tarafınca açılmış olan Enpara, bugün hala QNB grubu bünyesinde hizmet vermektedir. Kısaca dolayısı ile Enpara bir kişi şirketi değildir. Sadece Enpara kendi içinde bir sisteme haiz olduğundan, QNB Finansbank web uygulaması ya da sitesi olarak değil, kendi adı le hizmet vermektedir. Bu grubun ilk dijital bankacılık deneyimi olarak da vatanımızda hizmet vermeye devam etmektedir. Enpara QNB Finasbank tarafınca kurulduğu günden beri isim ya da kurum değiştirmemiş olarak 10 senedir verdiği hizmete devam etmektedir.

Enpara güvenilir mi?

Enpara QNB grubunun kurduğu bir dijital bankacılık sistemi olması ile bilinmektedir. Bu yüzden de güvenilirliği mevzusunda herhangi bir problem yaşanmayacağını da bilmek gerekir. Bir grup şirketi olan QNB kalitesi ile hizmet veren Enpara bu nednele güvenilir bir sisteme haizdir. Kısaca Enpara ile ilgili bir problem çıkması halinde bu firmanın sahibi olan QNB Finansbank tarafınca güvence sağlanmaktadır. Enpara siteminde mevcud müşterilerin de alan kişi hizmet kalitesi ve standartlardan memnun olduğu bilinmektedir ve son 10 yılda Enpara sistemi sorunsuz bir halde çalışmaya devam etmektedir. Bu yüzden bir Finansbank şubesi kadar güvenilir bir sistem olduğu söylenebilir.

Enpara işlem tutarı ne kadar?

Enpara siteminin müşterilerine sağlamış olduğu bazı mühim ayrıcalıklar bulunuyor. Bu ayrıcalıklardan en dikkat çekeni ise Enpara müşterilerinin bankacılık işlemleri içim herhangi bir ücret ödemek zorunda olmaması. Enpara sitemi üstünden yapacağınız EFT, havale ve Fast işlemlerinde herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Asla bir halde harcama çıkarmaması ile malum ve sevinç elde eden Enpara içinde gerekseme halinde çekeceğiniz kredilerinizde bile herhangi bir harcama bulunmuyor. Yalnızca kredi ve kredi faizini ödeyerek Enpara’dan itimat içinde kredi çekme imkanınız oluyor. Sağlamış olduğu bu olanak ile Enpara her geçen gün yen müşteriler kazanmaya devam ediyor. Tamamen dijital olması ve gişe sırayla zaman kaybettirmemesi yardımıyla Enpara tercih edilen bankacılık işlemlerinizde kolaylıklar sağlamaya devam ediyor.

Enpara kartı iyi mi geliyor?

Enpara dijital bankacılık tarafınca tanımlanan kedi ve banka kartları Encard olarak teslim ediliyor. Alan kişi kayıt formunuz onaylandıktan sonrasında arzu ettiğiniz iş ya da ev adresinize bu kart teslim ediliyor ve şifrenizi belirleyerek kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Sistem olarak rahat bir emek harcama mantığı olan Encard, temassız ve çip özellikleri ile geliyor. Isterseniz kart teslimi aşamasında temassız hususi durumunun bulunup bulunmamasını isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir