Dünya genelinde oldukca büyük bir popülariteye ulaşan Epic Games, her hafta yayınlamış oldukları ücretsiz oyunlar ile insanların dikkatini çekmeyi başardı. Bunların yanında binlerce oyunu mağazasında bulunduran Epic Games, günümüzde dünyanın en popüler oyunlarının dağıtımını yapmaktadır. Sadece Epic Games ilk olarak Grand Theft Auto V’i ücretsiz verdikten sonrasında oldukca büyük bir kesime ulaştı. Epic Games’in bir yeni dikkat çeken kampanyası ise dünyanın en oldukca kullanılan yazışma uygulamalarından Discord’un Nitro aboneliğini ücretsiz vermesi. Discord’un ücretli abonelik servisi lan Discord Nitro, Discord kullanıcılarına birçok değişik pozitif yanları bir arada sağlıyor. Epic Games ise bu abonelik servisini 3 ay ücretsiz bir halde vermektedir. Bu yazımızda sizlere, nasıl Epic Games üstünden Discord Nitro’yu 3 ay süresince ücretsiz bir halde kullanabilceğinizden bahsedeceğiz.

Discord Nitro nedir?

Dünya genelinde bilgisayar oyuncuları, arkadaşları ile ya da öteki oyuncular ile yazışma oluşturmak için çoğu zaman Discord uygulamasını kullanıyor. Bu uygulama içine kendi kanallarınızı oluşturabilir ya da topluluk kanallarına girerek, değişik kişiler ile yazışma kurabilirsiniz. Discord Nitro, 140 milyon etken abonesi yardımıyla dünyada en oldukca kullanılan Discord abonelik hizmetidir. Bu abonelik hizmetinden yararlanmak için belirli ücretleri vermeniz gerekmektedir. Bu ücretleri ödedikten sonrasında birçok değişik avantaja da haiz olabileceksiniz.

Discord Nitro özellikleri nedir?

Discord Nitro abonelik hizmetine haiz olan Discord kullanıcıları, Discord’u sunmuş olduğu birçok ücretli özelliği kullanabiliyor. Discord Nitro ile sunulan özellikler şu şekildedir:

 • Global emojiler
 • Hususi Discord etiketi
 • Yükseltilmiş Go-Live akışı
 • Kaliteli ekran paylaşımı
 • Yükleme sınırındaki artış
 • Animasyonlu profil fotoğrafı
 • Daha yüksek dosya paylaşımı özelliği
 • Daha yüksek sunucu bant genişliği

Discord Nitro abonelik hizmeti yardımıyla tüm bu özelliklerden sorunsuzca faydalanabileceksiniz.

Epic Games’ten ücretsiz Discord Nitro nasıl alınır?

Epic Games, yapmış olduğu bir kampanya yardımıyla Discord kullanıcılarının dikkatini çekti. 3 ay süresince ücretsiz bir halde Discord Nitro abonesi olabileceğini bu kampanya ile Discord Nitro özelliklerinden faydalanabileceksiniz. Bunu yapmak için ise bazı adımları dikkatli bir halde uygulamanız gerekiyor. Sadece belirtmek gerekir ki eğer mevcut Discord hesabınızda daha ilkin Nitro abonelik servisi kullanıldıysa, bu kampanyadan faydalanamayacaksınız. Şu demek oluyor ki Epic Games’in sunmuş olduğu bu kampanyadan faydalanabilmek için daha öncesinden mevcut Discord hesabınız ile hiçbir vakit Discord Nitro kullanmamış olmanız gerekiyor. Epic Games üstünden kolaylıkla ücretsiz Discord Nitro aboneliği almak için şu adımları takip edin:

 • Epic Games başlatıcısını ya da Epic Games2in web sayfasını açın.
 • Sonrasında ise arama kısmına “Discord Nitro” yazın.
 • Sonrasında karşınıza gelen ücretsiz Discord Nitro hizmeti ekranına girin ve satın al tuşuna tıklayın.
 • Herhangi bir ödeme yapmayacaksınız. Sadece bu kampanyadan yararlanabilmek için kullananların bir ödeme yöntemi eklemesi gerekiyor. Bunun için kredi kartı, sanal kart yada banka kartı kullanabilirsiniz.

Discord Nitro güncel tutarları ne kadar?

Eğer hesabınızda daha öncesinden Discord Nitro kullandıysanız, Xbox Game Pass yada Epic Games2in sunmuş olduğu Discord Nitro kampanyalarından faydalanamıyorsunuz. Eğer illa ki Discord Nitro kullanmak istiyorsanız ilk olarak Discord Nitro’nun abonelik fiyatlarını bilmeniz gerekiyor. Discord, geçtiğimiz yıl mahalli fiyatlandırma sistemine geçti. Bu sayede artık kullanıcılar oldukca daha rahat bir halde Discord Nitro aboneliği satın alabiliyor. Ek olarak ise daha öncesinden fiyatlar oldukca uçuk seviyelerdeydi. Sadece mahalli fiyatlandırmaya geçtikten sonrasında oldukca daha rahat bir halde Discord Nitro aboneliği satın alınabiliyor. Discord Nitro’nun iki değişik abonelik seçeneği var. Bir tanesi aylık abonelik. Bu abonelik sisteminde her ay para ödemeniz gerekiyor ve aylık 26,99 TL ödüyorsunuz. Bir de senelik abonelik hizmeti bulunuyor. Bu abonelik hizmetinde kullanıcılar, senelik olarak ödeme yapıyor ve her yıl bir tek bir kez ödeme alınıyor. Senelik abonelik hizmeti fiyatı ise 269,99 TL olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir