İkili ilişkilerde insanların yolu nasıl birleştiyse, ara ara da o şekilde ayrılabilir. Ayrılık da sevdaya dahil sözü kesinlikle doğrudur. Sadece bazı ilişkilerin bitmeye yaklaştığını idrak etmek ötekilerden oldukca daha basittir. Bilhassa bir ilişki yavaş yavaş sona geliyorsa, bu durumu birazcık üstüne düşünerek anlayabilir ve önlemlerinizi buna gore alabilirsiniz. Ortaya çıkan son bilgiler ise, ikili ilişkilerde ayrılmak isteyen adamların davranışlarının nasıl ve ne vakit değiştiğini ortaya koyar özellikte.

Ayrılmak isteyen erkekler nasıl davranır?

Ayrılmak isteyen adamların davranışları kimi zaman gizemli gelebilir ve birlikteliğin ansızın sona erdiğini düşünebilirsiniz. Sadece her insan ayrılmayı düşünmeye başladığı vakit belli başlı davranış değişimleri gösterme eğilimindedir. Bu durum hanımefendiler ve erkekler için aynı olsa da, arada baz davranış farkları bulunmaktadır. Temele bakmış olduğunuzda ise, aslen sizden ayrılmak isteyen kişilerin size nasıl davrandığına gore bu isteklerini anlayabilir ve bir sonraki hamlenizi de bu şekilde seçebilirsiniz. Ayrılmak isteyen adamların genel olarak sergilediği davranışlar ise şu şekilde ortaya çıkar:

Eskisi kadar sık aramaz

Ayrılmayı düşünmeye süregelen erkeklerde genel olarak görülen en büyük ortak davranış, yazışma eksikliğidir. Ayrılmak isteyen bir adam partnerini eskisi kadar sık aramayı bırakır. Eskiden saatlerce konuşan ve her boş anında sizi arayan bir adam, son zamanlarda gün içinde siz aramıyorsa, aradığınızda işi bulunduğunu söyleterek aramayı kısa tutuyorsa ya da aradığında genel olarak konuşma eksikliği var ise, bu ayrılma isteğinden ortaya çıkan bir durumdur. Sadece doğal ki iş hayatına yeni atılış biri bu durumun istisnasıdır.

İlgi göstermekten kaçınır

Ayrılmayı aklına koymuş bir adam, partnerine geçmişte gösterdiği ilgiyi azaltmaya adım atar. Size dair merakı azalmış, yaşamını merak etmeyen ya da fena anlarınızda yanınızda olmak yerine sizi bir tek denetim ederek durumdan uzak kalan bir partneriniz var ise, bu onu  duygusal durumlardan değil, sizden kaçmaya çalıştığının göstergesidir. Hem de sevgi sözcüklerini de eskisi kadar sık kullanmaz.

Devamlı şikayetçidir

Eskiden olsa sizi incitmemek için elinden geleni icra eden ve sizi mutlu etmek için şikayetleri bir kenara atan partneriniz son zamanlarda her küçük vakadan ya da durumdan şikâyet etmeye başladıysa ve sizi incitmemek için gösterdiği çaba ortadan kalktıysa şu demek oluyor ki sizi üzecek ve kıracak şekilde söylemleri arttıysa, bu durum sizden ayrılmak suretiyle bulunduğunun göstergesidir.

Tartışmak bile istemez

Sizinle bir şeyler konuşan, tartışan ve ortak yol bulmaya çalışan partneriniz artık tartışmaları oldukca kısa kesiyorsa, sinirlenip aniden vakası bitiriyorsa ve sizi idrak etmek yerine yargılamaya daha eğilimli ise bu durumda ayrılma fikri kafasına tamamen işlemiştir. Seven insan vazgeçmez, ihmal etmeyin. Bu yüzden tartışmalardan da korkmayın. Karşılıklı anlamaya çalışmak üstüne kurulu sakin ve mantıklı tartışmalar ilişkilerin gelişmesine destek sunar.

Münakaşa

Sarılmayı bile bırakır

Ayrılmak isteyen bir adam yalnızca duygusal olarak değil, fizyolojik olarak da uzaklaşmaya adım atar. Partneriniz size eskisi kadar sarılmıyorsa, dokunmuyorsa, öpmüyorsa ve hatta yolda yürürken elinizi tutmaktan bile kaçınıyorsa bu durumda ayrılık çanlarının ilişkiniz için çaldığını kolayca görebilirsiniz. Seven insan sevgisini göstermekten çekinmez.

Değişimleri fark etmez

Tarihin en eski klişelerinden kabul edilen adamların hanımefendilerin değişikliklerini fark etmemesi durumu daima olacaktır. Sadece bu durum ayrılmak isteyen bir adam için daha değişiktir. Ayrılmak isteyen adam partner ile göz temasından kaçınır, değişimler ne kadar büyük olsa da fark etmez. Daha doğrusu fark edecek kadar dikkat etmez.

Bahanelerin arkasına sığınır

Ayrılmak isteyen erkekler partnerleri ile eskisi kadar zaman geçirmemeye başlarlar. Acil durumlar ya da aksilikler sebebi ile buluşmalar kimi zaman iptal olabilir fakat kabul edin ki, bir insanoğlunun her gün değişik bir işi ya da acil durumu olması pek de mümkün değildir. Kısacası partnerinden ayrılmak isteyen bir adam buluşmamak, görüşmemek ve hatta konuşmamak için devamlı bahanelerin arkasına sığınacaktır.

Vaktinizi boşa harcamayın

Bu davranışları eğer hayatınıza aldığınız erkekte görüyorsanız, bazı şeylerin bilincinde olmalı ve kabullenmelisiniz. Hepimiz kendisin sevecek ve zaman ayıracak birini hak eder. Oyalamalar ve bunaltıcı günler geçirilen bir ilişkide mutlu olmak ise imkansızdır. Vaktinizi boşa harcamak ve görmediğiniz bir sevginin umudu ile ilişkiye devam etmek yerine kendi başınıza mutu olmayı tecrübe etmek ise mutlu olmak için büyük bir adım olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir