13 Mayıs 2022’de Netflix’te sekiz bölümde halinde gösterilen Erşan Kuneri dizisi, karakterleri ve oyuncularıyla araştırılıyor. Dizide “Elanora” olarak ön plana çıkan karakterin kim olduğu, gerçek adı ve yaşı benzer biçimde bazı sorular kullanıcılar tarafınca araştırılıyor.

Erşan Kuneri, yayınlandığı tarihten bugüne karmaşık eleştiriler aldı. İzleyici kitlenin bir kısmı diziyi beğenirken bir kısmı ise negatif görüşler belirtti.

Dizinin karakterlerinden önde gelen “Elanora” ise kullanıcılar tarafınca araştırılıyor. Peki Erşan Kuneri “Elanora” karakteri hangi oyuncu tarafınca canlandırılıyor?

Erşan Kuneri “Elanora” kimdir?

Erşan Kuneri dizisinde “Elanora” karakteri 34 yaşındaki Türk oyuncu Nilperi Şahinkaya tarafınca canlandırıldı.

Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal’in Dakar şehrinde hayata merhaba dedi. İlkokul eğitimini Paris’te, ortaokul eğitimini Bern’de almıştır. 2006’da Charles de Gaulle Fransız Lisesini tamamladı ve 2006-2010 yılları aralığında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Nilperi Şahinkaya, 2010’un Haziran ayında Öyleki Bir Geçer Süre ki dizisinin oyuncu ekibine seçilerek İstanbul’a yerleşti ve dizide Mesude karakterini canlandırdı. Ondan sonra Yitik dizisinde “Defne” ve “Sedef” karakterleriyle göründü.

Kiraz Mevsimi (2014-2015) dizisinde “Şeyma” karakteriyle başrol oyunculuğu tattı; N’olur Ayrılalım (2016) dizisinde ise “Temmuz Akıncı” rolündeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir