Estadio da Luz’da toplanan 60 bin futbol sever, maçın son düdüğüyle beraber Portekiz’in 2022 Dünya Kupası biletini almasını beklerken Alexander Mitrovic, tarihe geçecek bir gol kaydederek hem Sırbistan’ın Portekiz karşısındaki 37 senelik şanssızlığını kırdı, hem de ülkesini Dünya Kupası’na taşıdı.

SON DAKİKA… Sırbistan, Portekiz’i deplasmanda Aleksandar Mitrovic’in attığı golle 2-1 yenik etti ve grubu önder olarak tamamlayarak Dünya Kupası bileti almaya hak kazanmıştır.

Sırbistan forveti Aleksandar Mitrovic, 90. dakikada attığı golle ev sahibi Portekiz’i Estadio da Luz’da yıktı. pic.twitter.com/ZFyBNUNBDl

— Ansiklopedika Viki (@ansiklopedikaTR) November 14, 2021

Fulham forveti Aleksandar Mitrovic, 90. dakikada acıklı bir gole imza atarak Sırbistan’ı Dünya Kupası’na taşıdı. Portekiz, evinde Sırbistan’a 2-1 yenik olarak grubu 2. sırada tamamladı ve Dünya Kupası şansını playofflara bıraktı.

Sırbistan karşısında Dünya Kupası’na direkt katılmak için yalnızca bir beraberliğe gereksinim duyan Portekiz, 2. dakikada Renato Sanches’in kaydettiği golle 1-0 öne geçti.

Ajax forveti Dusan Tadic, 33. dakikada uzaktan çekmiş olduğu şutla skoru 1-1’e getirdi. Portkeiz, Fulham forveti Mitrovic’in attığı golle yıkıldı ve grupta birinciliği rakibine kaptırdı.

Oyuna sonrada dahil olan Mitrovic, Sırbistan adına acıklı bir gol kaydederek Portekiz’in tüm umutlarını yerle bir etti.

Grubu Portekiz’in üç puan önünde 20 puanla önder olarak tamamlayan Sırbistan, 2022 Dünya Kupası’na direkt katılmaya hak kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir