İçindekiler

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider ?

MERCİMEK ÇORBASI

EZOGELİN ÇORBASI

YOĞURT ÇORBASI

TARHANA ÇORBASI

MANTAR ÇORBASI

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider ?

Baklagiller de en oldukça beğenilen devamlı olarak tercih edilenler içinde kuru fasulye yer almıştır. Bilhassa akşam yiyeceklerini süsleyen lezzetlerden birisi olan kuru fasulye yemeği etli olarak yapıldığında ortaya da hakkaten mükemmel lezzet çıkıyor diyebiliriz. Peki , etli kuru fasulyenin yanına hangi çorba gider ? Bu suali birçok ev hanımımız tarafınca dört gözle beklenen konulardan birisidir. Etli kuru fasulye yemeğimizin yanına diyelim pirinç pilavı yaptık ve bu menüyüz daha varlıklı hale getirmek için ne olursa olsun başlangıç olarak çorba yapmamız gerekiyor. Çorba olarak ise aşağıda sıralamış olduklarımızdan birisini seçerek akşam ki menünüze ekleyebilirsiniz.

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Etli kuru fasulye yemeğinin yanına başlangıç olarak gidebilecek çorbalar içinde mercimek çorbası yer ediniyor. Bilhassa mercimek çorbası Türk mutfağında en oldukça yapılanlar içinde yer aldığından dolayı bence sizler de tercih edebilirsiniz. Çorbanızı yaptığınız süre da üstüne sos olarak zeytinyağı dökerseniz güvenilir olun ortaya mükemmel lezzet çıkarmış olacaksınız.

EZOGELİN ÇORBASI

Mercimek çorbasını tercih etmek istemeyenler var ise buna ek olarak ezogelin çorbasını tercih edebilirler. Bu çorba mercimek çorbasına bakılırsa daha çok baharatlı olmaktadır ve kuru fasulye yemeğinin yanına da oldukça yakışacaktır.

YOĞURT ÇORBASI

Günümüzde sık sık meydana getirilen ve vücuda da bir o denli yarar elde eden çorbalar içinde yoğurt bir öteki adı ile yayla çorbası olmaktadır. Etli kuru fasulyenin yanına ise yoğurt çorbası oldukça güzel ikili olacaktır.

TARHANA ÇORBASI

Tarhana çorbasının içerisin de ortalama olarak 10 çeşit madde bulunmaktadır ve et barındırmadığından dolayı yaptığınız etli bir yemeğin yanına oldukça güzel gider.

MANTAR ÇORBASI

Son olarak olarak yapabileceğiniz çorbalar içinde mantar çorbası yer almıştır. Etli kuru fasulye yemeğinin yanına hangi çorbayı yapsam diyorsanız mantar çorbasını seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir