İçindekiler

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır ?

ŞEHRİYELİ PİLAV

MARUL SALATASI

NANELİ SALATALIKLI MEZE

ÇORBA

SÜTLAÇ

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır ?

Kuru fasulye yemeği günümüzde en oldukça meydana getirilen baklagiller kategorisinde yer edinen yiyecek türlerinden birisidir. Bilhassa mütevazi yapılması yerine etli olarak yapılınca ortaya da hakikaten mükemmel lezzetler çıkıyor diyebiliriz. Türk yemeklerinde yer edinen etli kuru fasulyenin yanına ne yapılır ? en oldukça dört gözle beklenen sorulardan birisidir. Bizde bu mevzu hakkında araştırma yaptık ve yanına yapılabilecek en güzel yiyecekleri bularak aşağıya yazdık. Aslına bakarsak hanımlar bakarsanız etli kuru fasulye yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yiyecek pilavdır. Pilav haricinde ise yapılabilecek yiyecek türleri şöyleki ;

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

ŞEHRİYELİ PİLAV

Etli kuru fasulye yemeğinin yanına pirinç pilavı oldukça güzel gider. Fakat pirinç pilavınızı mütevazi yapmak yerine arpa yada tel şehriyeli olarak yapmış olursanız daha leziz yapmış olmuş olursunuz.

MARUL SALATASI

Salata her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir ve bu yüzden yapmış olduğunuz ana yemeğin yanına da marul salatası oldukça güzel gidecektir. Marul salatası yapacağınız vakit zeytinyağı , limon ve nar ekşisi ilave ederek daha leziz hale getirebilirsiniz.

NANELİ SALATALIKLI MEZE

Etli olarak yaptığınız kuru fasulye yemeğinin yanına hem yoğurt hem nane hem de salatalık rendesi ile meydana getirilen mezeyi yaparak yemeğinizin yanına servise hazır hale getirebilirsiniz. Hatta isteyenler bu mezenin içine 2 diş sarımsakta ekleyebilir.

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne gider

ÇORBA

Hiçbir vakit çorbasız bir menü olmaz ve sofralarda ise en oldukça tercih edilen çorba türü mercimek çorbası oluyor. Mercimek çorbasını tercih etmeyecekseniz bunun yerine ezogelin çorbasını da tercih edebilir.

SÜTLAÇ

Ana yemekten sonrasında yenebilecek lezzetlerden birisi de tatlıdır. Tatlı olarak ise yapabileceğiniz lezzetler içinde Sütlaç yer ediniyor. Yapacağınız sütlacı güzelleştirmek için ise üstüne tarçın ile portakal rendesi eklerseniz mükemmel tat ortaya koymuş olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir