İçindekiler

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne Gider ?

YOĞURTLU ÇORBA

DOMATESLİ BULGUR PİLAVI

PİRİNÇ PİLAVI

CACIK

SİGARA BÖREĞİ

SALATA

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne Gider ?

Patlıcan biliyorsunuz ki ki günümüzde sık sık meydana getirilen ve en oldukça beğenilen sebze türlerinden birisidir. Bilhassa her çeşitte yiyecek , salat ve meze türleri yapılmaktadır. Hepimiz bu yazımızda etli patlıcan yemeğinin yanında ne gider ? ona bakacağız. Kuşbaşı olan et patlıcan yemeği ile buluşmuş olduğu vakit ortaya hakikaten mükemmel lezzetler çıkıyor diyebiliriz. Bilhassa evinize gelecek olan misafirleriniz var ise o vakit akşam yemeği olarak yapılabilecek en leziz yiyeceklerden birisidir. Fakat bu güzel yemeğin yanına alternatif olarak yiyecek yaparsak o vakit ortaya daha güzel lezzetler de çıkarmış olabiliriz değil mi ? İşte etli patlıcan yemeğinin yanına yapabileceğiniz öteki lezzetler ;

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne Gider

YOĞURTLU ÇORBA

En güzel ve yapımı da oldukça kolay olan çorbalardan birisi yoğurtlu çorba yaptığınız etli patlıcan yemeğinin yanına bence oldukça yakışacaktır. Hem et hem de salçalı olarak meydana getirilen yemeğin yanına bu çorba en iyi seçimdir.

DOMATESLİ BULGUR PİLAVI

Etli olarak yaptığınız patlıcan yemeğinin yanına ana yiyecek olarak domatesli bulgur pilavını yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki ki bulgur pilavı bu biçim yemeklerin yanına oldukça yakışır ve sizler mütevazi yapmak yerine domatesli yapmış olursanız daha leziz hale getirmiş olmuş olursunuz.

PİRİNÇ PİLAVI

Bulgur pilavını yapmak istemeyenler var ise buna ek olarak pirinç pilavını tercih edebilirler. Etli patlıcan yemeğinin yanına arpa şehriyeli yada sebzeli pirinç pilavını yapabilirsiniz.

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne yapsam

CACIK

Meze türlerinden birisi olan cacık genel olarak birçok yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir. Bilhassa akşam menüsü olarak etli patlıcan yemeği , pirinç pilavı var ise yanına da sarımsaklı cacık oldukça yakışır

SİGARA BÖREĞİ

İster patatesli ister peynirli ve isterseniz de sucuklu olarak yaptığınız sigara böreğini etli patlıcan yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz. Bence sigara böreği yemeğin yanına atıştırmalık olarak gidebilecek lezzetlerden birisidir.

SALATA

Etli patlıcan yemeğinin yanına salata türlerinden birisini seçebilirsiniz. Bu salata türleri ; mevsim salatası , çoban salatası yada karışık salata olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir