Günümüzde genel olarak en oldukca aranan ve hocalara da sorulan dualar içinde ev alma duaları yer ediniyor. Bu sebeple her insan bir ev almak ister başını sokacağı bir yer olmasını istemektedir. Bu yüzden bir mülke haiz olmak için yakarış ederler. Esasen bu duanın da yapılmasını Peygamber Efendimiz tarafınca da tavsiye edilmiştir.

Ev Alma Duası Etkili ve Denenmiş olan Dualar

Ev alma duası yapacağınız vakit 3 aşamada yapmanız gerekiyor. İlk olarak gece yarısından sonrasında bu duayı okumalısınız ve Abdestli olmanız gerek. İlk ilkin dostlar Kur’an-ı Kerim’de geçen ilgili ayeti 333 kere okumanız lazım ve ondan sonra Tesbih duasını ve son olarak tekrardan aynı şekilde 333 kere okumanız gerek. Bu dualar bittikten sonrasında da Selavat-i Şerif’i gene 333 kere okumak gereklidir.

ev almak için okunacak dualar

İçindekiler

Ev Alma Duası Lahuti

Denenmiş Ev Alma Duası

Ev Alma Duası Lahuti

Bu duayı okuyacağınız vakit hem gece yarısından sonrasında hem de Abdestli bir halde okumanız gerekiyor. Aynı vakit da duayı okumadan ilkin namaz kılarsanız daha iyi olur. Söz etmiş olduğumuz yakarış türü 3 aşamadan oluştuğunu sizlere anlattık bu yüzden karıştırmamanız gerekiyor. İlk olarak Kur’an-ı Kerim içerisin de geçen ayeti okursanız daha yararlı olacaktır. Hemen sonra da söz etmiş olduğumuz duaları aşamalı olarak okuyabilirsiniz.

Denenmiş Ev Alma Duası

Ev almak için okuyacağınız dualarda herhangi bir problem olmaz. Esasen Peygamber Efendimiz de maddi olarak sıkıntılar çekmemeniz için bu tür duaları tavsiye etmiştir. Bu yüzden sizler de ev ve mülk almak için bu duaları okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

  • Kenzül Arş Duası Arapça Yazılışı Ve Türkçe Okunuşu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir