Ev işi yaparken yorulmak oldukça normla bir durum. Sadece bazı pratik yolları bilirseniz, ev işlerini fazlaca süratli bir halde tamamlayabilir ve {hiç de} yorulmazsınız. Ev işleri esnasında yapılacak bazı pratik yöntemler yardımıyla evinizin işlerini fazlaca kısa sürede en güzel şekilde bitirebileceksiniz. Bu yazımızda sizlere, ev işlerini fazlaca daha süratli halledebilmek için hangi pratik şekilleri anlattık.

Ev işi yaparken işinize yarayacak pratik yöntemler nedir?

Videolu ifade: Evinizi Temizlerken Daha Azca Zaman Harcamanızı Sağlayacak 10 Pratik Data

https://www.youtube.com/watch?v=SEp_L2SjiMUVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Evinizi Temizlerken Daha Azca Zaman Harcamanızı Sağlayacak 10 Pratik Data (https://www.youtube.com/watch?v=SEp_L2SjiMU)

Ev işlerini ve bilhassa ev temizliğini fazlaca kısa sürelerde bitirmeye çalışıyoruz. Sadece ev işi yaparken, çoğu zaman tüm günümüzü harcıyoruz. Bu yüzden de insanoğlu, ev işlerini tamamlayabilmek için bazı pratik yöntemler aramaktadır. Gelin hep beraber bu şekilleri inceleyelim.

Duvara daha kolay çivi çakabilirsiniz

Bir saat ya da tablo asmak için duvarlarımıza çivi çakmak durumunda kalabiliyoruz. Çivi çakma esnasında da dikkatsiz davrandığımız durumlar olabiliyor. Bu dikkatsizlik sonucunda ise de çekiç ile parmağınıza vurabiliyorsunuz. Bu davranış sebebi ile de parmağınızın kırılma ihtimali bile var. Sadece bu tür durumlara karşı kendinizi bir mandal ile koruyabilirsiniz. Bildiğiniz benzer biçimde mandalların içinde bir çivinin girebileceği kadar boşluk var. Çiviyi bu boşluk içinde tutturursanız, parmağınızı çividen korumuş olacak ve bu sayede de istenmeyen durumlardan etkilenmeyeceksiniz. Ek olarak bu şekilde dava muntazam bir çivi çakma işlemi yapabileceksiniz.

Temizlik dertlerine son

Temizlik esnasında ev hanımları oldukça zorlanabiliyor. Bilhassa yağ benzer biçimde sıkıntılı lekeleri çıkarmak oldukça zor. Sadece bazı pratik yöntemler ve taktikler ile beraber evinizdeki temizlik işlemlerini fazlaca kolay bir halde tamamlayabileceksiniz. Eğer halınıza salçalı yağ lekesi bulaştıysa, yapacağınız ilemler belli. Sadece belirtmek gerekir ki ilk olarak lekeye fazlaca süratli bir şeklde müdahale etmeniz gerekiyor. kir oluştuktan derhal sonrasında üstüne bir miktar karbonat serpin. karbonatın içindeki maddeler, lekenin bağlarını çözecek ve bu sayede halıya bulaşmış olan yağ lekelerini fazlaca daha kolay bir halde temizleyebileceksiniz. Sonrasında ise kendinize bir sıcak su hazırlayın ve bulaşık deterjanı ile bu suyu karıştırın ve köpürtün. Peşinden da karbonatlı olan bölgeyi temiz bir bez ile hazırladığınız bu suyla güzelce ovalayın. Bu sayede halıya bulaşmış olan salçalı yağ lekelerinden fazlaca kolay bir halde kurtulabilirsiniz.

Banyo kireçlerine elveda

Banyolarımız, devamlı olarak suya maruz kalmış olduğu için evin en fazlaca kireçlenen bölgelerinden biridir. Bilhassa küvet ve fayans aralarında devamlı olarak birikme yaşanıyor. Bu kireçlerden fazlaca kolay bir halde kurtulabilirsiniz. Bunun için kullanmanız ihtiyaç duyulan malzemeler de neredeyse her evde bulunan malzemeler. Sirke ve limon sayesine banyodaki biriken tüm kireçleri fazlaca kolay bir halde temizleyebiliyorsunuz. Bunun içim yapmanız gerekenler, temizleyeceğiniz bölgeye gore kendinize bir limon suyu ve sirke karışımızı hazırlamak. Sonrasında bulaşık süngeri ile beraber bu bölgeleri güzel bir halde ovalayın. En sonunda ise temiz ve nemli bir bez yardımı ile bu bölgeleri güzelce durulayın. Bu şekilde banyodaki tüm kireçli bölgelerden kurtulabilir ve sirkenin içindeki asidik maddeler yardımıyla bu bölgelerin fazlaca daha güzel bir halde parlamasını sağlayabilirsiniz.

Parlak tencere ve tavalar için

Parlak olan tencere ve tavalarımız, her geçen gün matlaşmaya başlıyor. Bu tür mutfak gereçlerinin parlamasını sağlamanın yolları da insanların en büyük araştırma mevzularından biri. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça kolay. Beyaz sirke ve limon tuzu ile tüm mutfak gereçleriniz, fabrikadan çıkmış benzer biçimde olacak. Bunun için ilk olarak temizlemek istediğiniz tencerenin altına limon tuzu serpin. Sonrasında ise limon tuzunu tamamen kapatacak kadar beyaz sirke dökün ve yarısına kadar da su doldurun. Sonrasında ise tencerenin içindeki malzmeleri güzelce karıştırın ve kaynatmaya başlayın. Su kaynadıktan sonrasında ise tencereyi ocaktan alın ve soğuması için beklemeye alın. Tencereniz soğuduktan sonrasında ise bir bulaşık süngeri yardımı ile ilk olarak tencerenin iç kısmını, hemen sonra ise dış kısımını güzelce ovalayın. Bu şekilde mutfak gereçlerinizin neredeyse hepsini kolaylıkla parlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir