F klavyeniz var ise Q klavyeye geçiş yapabilirsiniz resimli ifade ile beraber bilgisayarınızda klavye sorununu çözmüş olacaksınız. F klavye bugünlerde bilgisayarlarda olması hepimizi rahatsız etmektedir hatta can bunaltan olabiliyor.

Dünya üstünde standart olarak kullanılan Q Klavye olmaktadır. Türkiye’ye nazaran ideal klavye ayarı ise F klavye olmaktadır fakat alışkanlıktan dolayı kullanamayız yada bizlere fazlaca ters gelmektedir. Aldığımız bilgisayarda daha evvelde F klavye var ise onu Q olarak değiştirmemiz mümkündür. Yazarken fazlaca zorlanırız işte size değişimi anlatacak yöntemlerden birisi.

Bilgisayarımızın vazife çubuğunda yer edinen TR işaretine sağ tıklayarak ayarlar kısmına geliriz oradan seçili olan F klavyeyi değiştirerek Q klavye yapmamız gerekir.

 

Başlat > Denetim Masası > Saat, Dil ve Bölge > Klavyeleri yada öteki giriş yöntemlerini değiştir > Klavye değiştir… tıkladıktan sonrasında orada aynı ekran açılacaktır. Seçeneklerde Q klavye yok ise Ekle… olana tıklayarak Q klavyeyi seçmeniz gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir