Toplumsal medya kullanıcıları bazı sebeplerden dolayı hesaplarını dondurabildiği şeklinde silme işlemlerini de belirli adımlar üstünden gerçekleştirebiliyor. Genel olarak Facebook kullanıcıları bu hesaplarının silme işlemini yapıyor. Günümüzde pek fazlaca değişik sitenin çıkmış olması ile beraber Facebook’un birazcık geride kalmış olduğu görülebiliyor.

Buna bağlı olarak kullanıcılar hesap dondurma işlemi haricinde hesaplarını tamamen kalıcı olarak silmeyi düşünüyor. Kullananların merak etmiş olduğu mevzular içinde yer edinen Facebook hesap silme işlemleri birkaç yöntem yardımıyla hiçbir sorun yaşamadan gerçekleştiriliyor. Peki, hesabın silinmesi için neler gerekiyor? İşte detaylar.

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesabın silinmesi açısından yapılması ihtiyaç duyulan yöntemler oldukça kolaydır. Facebook kullanıcıları, hesaplarının tamamen silmeye karar verdiklerinde takip etmeleri ihtiyaç duyulan adımlar şu şekildedir;

 • Facebook giriş sayfasından hesap içine giriş gerçekleştirilir.
 • Sayfanın sağ tarafında bulunan aşağı ok simgesi üstüne tıklanır.
 • Bu kısımdan ayarlar üstüne tıklanır.
 • Sol bölümde bulunan Facebook bilgilerine giriş seçeneğinden devam edilir.
 • Çıkan sayfa içinde hesap dondurma ve silme seçenekleri sunulur.
 • Hesap silme işlemini yapmak isteyenler hesabı sil seçeneğine tıklamalıdır.
 • Son olarak olarak hesabın silinmesi için devam et butonu üstüne tıklanır.

Meydana getirilen tüm bu işlemlerin derhal arkasından istenen şifrenin girişi gerçekleştirilir ve devam butonuna tekrardan tıklanır. Çıkan bölümde hesabı sil seçeneği üstüne tıklanır. Bu şekilde takip edilen adımlar yardımıyla Facebook hesabı silme işlemi tamamlanır.

Öteki Hesap Silme Yöntemi

Kullanıcılar hesaplarının silme işlemini süratli bir halde gerçekleştirmek istediğinde şu yönteme başvurabilirler;

 • İnternet tarayıcısı açılır.
 • Tarayıcı sayfasına https://www.feysbuk.com/help/delete_account linki yazılarak giriş gerçekleştirilir.
 • Linki kullanıp giriş icra eden kullanıcılar çıkan sayfada seçim yapmaları gerekir.
 • Sayfada gösterilen seçimler içinde hesabı kapatma ve dondurma seçenekleri yer alır.
 • Bu kısımdan hesabını kapatmak isteyen kişiler hesabı kapatma seçeneğine tıklamalıdır.

Peşinden Facebook sistemi kişilerden şifrenin girilmesini ister. Bunun sebebi hesabın doğrulamasını gerçekleştirmektir. İstenen gizyazı girilmesi ile beraber sistem otomatikman çıkış yapar. Böylece Facebook kullanıcıları hesaplarını silmiş olur.

Facebook Hesap Silme İşleminden Ilkin Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kullananların hesaplarını silmeden ilkin ne olursa olsun dikkat etmesi ihtiyaç duyulan mühim mevzular bulunuyor. Hesabın silinmesi ile beraber mevcut olan tüm paylaşımlar tamamen kalıcı şekilde ortadan kaldırılıyor. Meydana getirilen silme işleminde paylaşımların geri döndürülmesinin söz mevzusu değildir.

Eğer hesabın silinip tekrardan kazanılması mevzusunda düşünen kişiler var ise, bu durum ne yazık ki gerçekleşmiyor.

Hesap silme işleminin tamamlanmasından sonrasında listede olan dostlar ve paylaşılmış olan resimler kaybolur. İleri zamanda tekrardan hesaba dönüş yapma düşüncesi olan kişiler hesap silme işlemi yerine hesap dondurma işlemini tercih edebilir.

Hiçbir şekilde dönüş yapmayı düşünmeyen kullanıcılar, bahsedilen hesap silme adımlarını takip ederek işlemlerini sorun yaşamadan tamamlayabilirler.

İzleyin: Facebook Hesabı Nasıl Silinir/ Facebook hesap kapatma/ 2022

https://www.youtube.com/watch?v=_S5Ru2mxaGQVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Facebook Hesabı Nasıl Silinir/ Facebook hesap kapatma/ 2022 (https://www.youtube.com/watch?v=_S5Ru2mxaGQ)

Hesap Silindiğinde Başka Ne Gerçekleşir?

Kullananların yönetmiş olduğu sayfalar yada gruplar silme işleminden sonrasında ortadan kaldırılıyor. Kişiye ilişkin olan gruplar bu şekilde fotoğraf ve videolar şeklinde kalıcı olarak siliniyor. Sadece grupların silinmemesi açısından başka birisini yönetici atayabilirler. Böylece hesap silinse bile gruplar ve sayfalar hiçbir şekilde silinmeyecektir.

Telefon ve Tablet Üstünden Silinir mi?

Kullanıcılar tablet yada telefon aracılığı ile Facebook hesaplarını silebilirler. Lüzumlu olan adımlar aynı şekilde takip edilerek işlemler tamamlanabilir.

Facebook Hesap Silme İptali Nasıl Olur?

Hesaplarını silen fakat sonrasında işlemden caymak isteyen kullanıcılar için Facebook tarafınca mühim bir talih sunuluyor. Hesap silme işleminin tamamlanmasından sonrasında tüm kullanıcılar işlemden vazgeçtiklerinde yapmaları ihtiyaç duyulan ilk olarak Facebook giriş sayfasına girmeleridir.

Standart olarak meydana getirilen girişten sonrasında e-mail ve gizyazı aracılığı ile hesabın içine giriş gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde bir olayın yaşanması için kullanıcılar 1 ay süreyi doldurmamaları gerekiyor. Hesap silindikten sonrasında 1 ay içinde tekrardan geri dönüş gerçekleştirilmediği takdirde, hesap tamamen ortadan kaldırılıyor.

Bu şekilde tekrardan kayıtlı olunan sayfalar, oyunlar ve uygulamalar için erişim hiçbir süre gerçekleşemiyor. Fakat sistemin tanımış olduğu süre içinde düzgüsel şekilde tekrardan sayfalarına giriş icra eden kişiler için hesap silme işlemi otomatikman iptal ediliyor. Böylece hesaplarını sildikten sonrasında vazgeçenler tekrardan hesaplarına kavuşabiliyor.

İptal İşleminde Kurallar Nedir?

Hesap silme iptalinin belirli kuralları bulunuyor. Kullanıcılar ne olursa olsun bu kuralları dikkate almaları gerekiyor. Aksi takdirde hesaplarına tekrar erişim sağlayamayabilirler. Silme işleminin iptali için Facebook kullanıcılarının 1 ay sunulan süre içinde hesaplarına geri dönmeleri gerekir. Bu işlem düzgüsel şekilde gerçekleşir.

Sunulan 1 ay süre zarfında hesaplarına Facebook giriş sayfasından standart şekilde geri dönüş icra eden kişilerin hesap silme işlemi otomatikman iptal edilir. Buna bağlı olarak hesap içinde olan paylaşımlar silinmez. Sadece 1 ay süre içinde geri dönüş yapmayan kullananların hesapları tamamen silinir. Hesap detayları sistemden 90 gün süre içinde kaldırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir