Facebook hesabını silme ve feysbuk hesap dondurma için yöntemi kullananların kişisel hesapları üstünden mümkün olmaktadır. Dünya çapındaki kullanıcı sayısını arttırmaya devam eden platform üstünden Facebook hesabını silme ve dondurma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilir. Kullanıcı detayları ile giriş yapıldıktan sonrasında sistem ayarları üstünden işlem adımları takip edilerek hesap kapatma yada dondurma talebi sonuçlandırılır.

Facebook Hesabı Tekrardan Açılır Mı?

Facebook hesabının tekrardan açılıp açılmayacağı mevzusu hesabın silinmesi yada dondurulması ile alakalıdır. Facebook hesap dondurma işlemi gerçekleştirildiğinde kullanıcılar dilediği süre platforma yine dönüş yapabilir. Facebook hesabına tekrardan giriş yapabilmek için kayıtlı e-posta adresi ve kullanıcı şifresinin bulunması gerekir.

Facebook Hesabı Dondurulursa Ne Olur?

Facebook hesap dondurma yapıldığında olan temel şey, profilin başkaları tarafınca görülemeyeceğidir. Dost listelerinde isim çıkmaya devam edeceği benzer biçimde insanoğlu tarafınca adınızın aratılması mümkün olur. Gönderilen mesajlar, yorumlar vb. bilgiler gene görünmeye devam eder.

Facebook Hesap dondurma işlemi esnasında Messenger hala çalışır durumda bırakılırsa söyleşi etme fonksiyonu etken kalır. Söyleşi fonksiyonunu durdurmak isteyen kullanıcılar, Messenger dondurma hesabını da dondurarak tüm erişimlerini kısıtlayabilir.

Facebook Hesabı Silinirse Neler Yok Olur?

Facebook hesabı silindiğinde yok olacaklar kullanıcılar tarafınca tamamen silme işlemini gerçekleştirmeden ilkin bilinmelidir. Facebook silindiğinde kalıcı olarak yok olacak bilgiler ve servisler şunlardır:

 • Üye olunan ve yönetici olunan grup sayfalarına erişim,
 • Paylaşılan gönderiler, videolar, fotoğraflar ve dost sıralaması,
 • Facebook aracılığı ile kayıt olunan platformlara erişim.

Facebook hesaplarını tamamen silmek isteyenlerin Facebook aracılığı ile giriş sağlamış olduğu uygulamaların değişik giriş şekilleri ile değiştirilmesi önerilir. Aksi halde uygulamaları çalıştırmak için 30 gün içinde Facebook kullanıcı adı ve gizyazı kullanıldığında hesap tekrardan aktifleşir.

Facebook Hesabını Silme İşlemi İptal Olur Mu?

Facebook hesabını kaldırma işleminin iptal olup olmayacağı mevzusunda sistem tarafınca kullanıcılara kolaylık sağlanmıştır. Silme işleminden pişman olabilecek ve hesabını geri almak isteyebilecek kullanıcılara yönelik işlemi geri döndürme şansı bulunur. Facebook, kullanıcılara hesabın silinmesi talep edildikten 30 gün içinde geri dönüş imkanı sunmaktadır. Facebook hesabını silme ve dondurma işlemleri arasından tamamen silmeyi tercih edenlerin hesapları bir aylık süre geçtikten sonrasında kalıcı olarak yok olur.

feysbuk hesap silme – Facebook hesap dondurma

Facebook Hesap Kapatma – Facebook Hesabı Iyi mi Kapatılır?

Facebook hesap kapatma nın yolu ilk aşamadagüncel giriş detayları ile platforma giriş yapmaktan geçer. Ondan sonra izlenmesi ihtiyaç duyulan yol şu şekildedir:

 • Facebook hesabına giriş yapıldıktan sonrasında sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesine tıklanır.
 • Ayarlar simgesi seçildikten sonrasında Facebook Detayları kısmına girilir.
 • Dondurma ve Silme seçeneği tercih edilerek işleme devam edilir.
 • “Hesabı Sil” butonu seçilerek “Hesabı Silme İşlemine Devam Et” seçeneğine tıklanır.
 • Oluşturulan ekranda gizyazı girişi sağlandıktan sonrasında “Devam” butonuna tıklanır ve “Hesabı Sil” seçeneği ile devam edilir.
 • Meydana getirilen işlem sonucunda 30 gün içinde vazgeçmezseniz Facebook hesabı tamamen silinmiş olur.

Facebook Hesabı Iyi mi Dondurulur?

Facebook hesabını dondurmanın yolu için hesap silme işlemindeki adımlar takip edilir. Facebook hesabını dondurabilmek için yapılması ihtiyaç duyulan işlemler şunlardır:

 • Facebook sayfasının sağ üst tarafında bulunan ikona tıklanır.
 • Ayarlar seçeneğinden sonrasında Facebook Detayları’ne giriş sağlanır.
 • Dondurma ve Silme butonu seçildikten sonrasında “Hesabı Dondur” butonuna tıklanır.
 • Peşinden güvenli olmanız için “Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et” seçeneği ile devam edilir.
 • Oluşturulan ekran üstünden lüzumlu onaylamalar yapılarak hesap dondurma işlemi tamamlanmış olur.
 • Hesap dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonrasında istediğiniz zaman Facebook hesabına giriş yapmanız mümkün olur. Facebook hesabını silme ve dondurma işlemlerinin farkı ise dondurulan hesaplardaki tüm verileri istediğiniz süre geri alabilmenizdir.
 • Bununla birlikte Facebook hesap silme linki tıklayarak kolayca Facebook hesap silme yapabilirsiniz.
 • feysbuk dondurma linki

Öteki toplumsal medya hesap kapatma makalelerimizi okumak için;

instagram hesap silme

Twitter hesap silme

Facebook hesap silme linki

Linkedin hesap silme

Pinterest hesap silme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir