Cilt bakımı günümüzde en oldukca üstünde durulan mevzularından birisidir. Bilhassa değişen teknolojinin ilerlemesi ve dünyanın küreselleşmesiyle güzellik algısı da tamamen değişmiş durumdadır. insanoğlu artık kusursuza yakın bir profilde olmak istedikleri için pek oldukca kişisel bakım ürününü kullanmakta ve daha da güzel olmanın derdine düşmüşlerdir. Bilhassa yüz bölgesi toplumsal ilişkilerde en belirleyici yer olduğundan çoğu zaman yüz ve çevresinin oldukca temiz ve güzel görünmesi her insanoğlunun en oldukca istediği şeylerden birisidir. Yüzde meydana gelen sivilceler pek oldukca insanoğlunun kabusu durumundadır. İstenmeyen bu durumun pek oldukca sebebi olabilmektedir. Meydana getirilen araştırmalarda da bu gerçek dile getirilmiş ve bunun için bir takım önlemler alınmıştır. Sadece gelişen dünya ve değişen teknolojinin her geçen gün daha da ilerlemesi insan davranışlarını, tutumlarını, yiyecek yeme alışkanlıklarını, uyku düzenini ve buna benzer pek oldukca şeyi kökten değiştirmiş ve insanların daha çok uyarana maruz kalmasına sebep olmuştur. Tüm bunların pozitif yanları kadar oldukca büyük dezavantajları da bulunmaktadır. Bilhassa toksin maddelerin (zararı olan maddeler) artık yaşamın her alanında olması sebebiyle yediğimizden içtiğimize kadar her şeyde bizlere zarar veren pek oldukca madde bulunmaktadır. Bu zararı olan maddeler zaman içinde vücutta değişikliklere neden olmaktadır. pek oldukca insan bu değişimlere ayak uyduramadığından ruhsal bunalımlara girmektedir. Bilhassa özgüven eksikliği benzer biçimde problemlerin çoğunlukla görülmesine neden olmuştur.

İnsanların kendilerine olan öz saygılarını yitirmesiyle birlikte kendileriyle barışık olmamaları, bulundukları duruma isyan etmeleri, sabırlı olmamaları yoğun stres ve kaygı yaşamalarına neden olduğundan bulundukları fena durumun daha da ilerlemesine sebebiyet vermektedir. sivilceler bilhassa yüz bölgesinde çıkmakta ve neredeyse tüm insanları rahatsız eden bir durumdur. Bu durum kişilerin içe kapanık olmalarını ve ruhsal problemler yaşamalarını da tetiklemektedir. Tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak için bir çok insan şuursuzca ilaç kullanmakta ve vücuduna bilincinde olmadan oldukca büyük zararlar vermektedir. kullanılan ilaçların çoğunda kimyasal maddeler bulunduğundan ne olursa olsun dengeli ve hekim kontrolünde kullanılmaları gerekmektedir.

Sivilcelerin oluşmasını elde eden yanlış tutumlar nedir?

Bazı davranışlar sivilcelerin oldukca fazla artmasına sebebiyet vermektedir. Bir çok insan bu durumun farkına bile varamadan sivilceler ile uğraşmaktadır. Aslen zararsız sanılan pek oldukca uygulama yüz bölgesinin zaman içinde tahriş olmasını ve sivilceler ile dolmasına sebep olmaktadır. Peki, hangi davranışlar yüzde sivilceleri arttırmaktadır? İşte detaylar…

Zararı dokunan yemekler ve düzensiz yeme alışkanlığı

Günümüz asla şüphesiz teknoloji çağlarında ve her geçen gün daha da gelişmektedir. Bu gelişmelerin pek oldukca dezavantajı bulunmaktadır. Bilhassa toplumsal mecralarında eskisinden daha da fazla kullanılmasıyla birlikte yeni yemekler ortaya çıkmış ve yeme alışkanlığı kökten bir sarsılama yaşamıştır. Pek oldukca yeni yiyecek zararı olan ve oldukca fazla toksin madde içermektedir. Çoğu zaman oldukca aşırı kızarmış ve fazla yağlı olan bu yemekler bilhassa genç kuşakların dikkatini çektiğinden pek oldukca şahıs bu zararı olan yiyecekleri yemektedir. Bu zararı olan yemekler vücutta pek oldukca değişimlere neden olmaktadır. Bilhassa sivilcelerin artması başta olmak suretiyle kanser, kalp krizleri, aşırı kiloluluk, damar tıkanıklığı ve daha pek oldukca hastalığa kapı aralamaktadır. Bu yemeklerin en bilindik zararlarından birisi olan sivilceler kendilerini derhal belli etmekte ve insanların kaygı yaşamalarına neden olmaktadırlar. Bu durumu aşmak için tüketilen yemeklerin ne olursa olsun sıhhatli olması ve azca yenilmesi gerekmektedir. Mesela yeşillik ağırlıklı beslenme şekline geçilebilir. Bu sayede yüzde meydana gelen pek oldukca sivilce zaman içinde hiçbir ilaç kullanılmadan kendiliğinden yok olup gidecektir. Burada mühim olan husus şudur. Sivilcelere asla baskı uygulanıp patlatılmamalıdır. Bu durum sivilcelerin hem artmasına hem de yüzde kalıcı yaralara neden olabilmektedir. Sivilce izlerinin ve yaralarının oluşmaması adına bu hususa ne olursa olsun dikkat edilmelidir.

Geceleri uyumadan ilkin yüzü iyice temizlememek

İnsanlar gün içinde daha şık, güzel ve rahat görünmek için yüzünde pek oldukca işlem yapmaktadır. Makyajlar, kremler ve daha pek oldukca uygulamayı yaparak yüzün daha parlak ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Bu durum gün içinde pek fazla zarara yol açmasa da geceleri uyumadan ilkin ne olursa olsun yüzün bu maddelerden arındırılması gerekmektedir. yalnız su dökerek yüz arındırma işlemi pek işe yaramamaktadır. İyice yüzün tüm kirlerden arınması gerekmektedir. Bundan dolayı gün içinde en oldukca etkiyi yüz bölgesi almaktadır. Pek oldukca uyarana maruz kalmış olduğu için iyice arındırılması lazım. bu işlem devamlı bir halde yapılmalıdır. Bir çok insan yüzündeki maddeleri temizlemeden uyumaktadır. Bu durum zaman içinde yüz bölgesinde istenmeyen pek oldukca rahatsızlığa yol açmaktadır. Başta sivilceler olmak suretiyle yüzde kuruluklara, döküntülere ve çatlamalara kapı aralamaktadır. Gün içinde makyajlar, fondöten, ter ve buna benzer pek oldukca unsura maruz kalan cilt, bunlar temizlenmediğinde gözeneklerin genişlemesine neden olmaktadır. Bu ve buna benzer tüm durumlar istenmemektedir. Yüzde kalıcı hasarlara neden olabileceklerinden ne olursa olsun yüzün yıkanması ve iyice temizlenmesi gerekmektedir.

Birden fazla ürünü aynı anda kullanmak

İnsanların kim bilir en büyük hatası kozmetik ürünlerini aynı anda kullanmalarıdır. Her ilacın ve ya kremin belli bir özelliği ve belirli bir zamanı bulunmaktadır. Bu hem etkili olmaları için hem de vücudun dinlenmesi için oldukca önemlidir. makyajın üstüne kremlerin sürülmesi ve buna benzer durumların olması yüzün oldukca fazla ilaca maruz kalmasına sebep olduğundan belli bir süreden sonrasında ani tepkilerin verilmesine neden olmaktadır. vücudun tepkisi kızarıklık, sivilce, deride dökülme, kuruluk, ağrı ve buna benzer şeyler şeklinde olacaktır. Bilhassa sivilce oluşumu mevzusunda birden fazla ürünü aynı anda kullanmak oldukca etkilidir. İnsanların genelinde yararlı olan ürünlerin hepsi kullanılınca daha iyi sonuçlar alınır algısı bulunmaktadır. Onun için bilincinde olmadan yüzlerini oldukca fazla yıpratmaktadırlar. Her kremin, her uygulamanın belli bir saati vardır. Ürünleri tek seferde yapmak yerine zamana yayarak yapmak daha sıhhatli ve doğru olacaktır. Bu uygulama yapıldığı takdirde yüzde herhangi bir mesele oluşmamaktadır. Sadece bu durumun haricinde bir uygulama yapılınca asla istenmeyen sonuçlar doğabilmektedir.

Meydana getirilen bilimsel araştırmalarda bu kanıyı destek sunar niteliktedir. Cildin hava alması oldukca fazla ehemmiyet arz etmektedir. sadece birden fazla ürün kullanılınca cildin hava alması da engellendiğinden ciltte oldukca kalınca bir katman meydana gelmekte ve pek oldukca bakterinin, mikrobun üremesine ve çoğalmasına neden olmaktadır. Zaman içinde ciltte deri döküntüleri, kaşıntı, kızarıklık ve sivilce benzer biçimde pek oldukca mesele yaşanmaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için kullanılan sivilce kremleri de yüz temizlenmeden kullanılırsa bunun da daha çok ziyanı olacaktır. Cildin temizlenmesi ve rahatlaması gerekmektedir. Bunun aksi durumlarda kullanılan tüm ürünler yarardan oldukca zarar getirecektir.

Aşırı yağlı yemekler tüketmek

Aşırı yağlı yemekler son dönemlerde en popüler yemekler haline gelmiş durumdadır. fast food olarakta adlandırılan bu zararı olan yemekler ciltte istenmeyen durumlara neden olabilmektedir. Bilhassa oldukca aşırı kızarmış ve yağlı yiyecekler yüz bölgesi başta olmak suretiyle pek oldukca yerde sivilcelerin oluşmasına kapı aralamaktadır. Bu zararlar yalnız sivilce ile kalmamaktadır. Ek olarak genel sağlığı da tehlikeye attığından vücudun sık sık hastalanmasına ve direncinin düşmesine sebebiyet vermektedir. Tüm bu durumlar insanları hem fizyolojik olarak hem de ruhsal olarak bunalımlara itmektedir. Bu ve bu benzer biçimde davranışlardan ne olursa olsun kaçınılmalı ve bu hususlara bilhassa dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir