İçindekiler

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider ?

TOYGA ÇORBASI

CACIK

MEVSİM SALATASI

SEBZE KIZARTMASI

KOMPOSTO

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider ?

Fellah köftesinin yapımı oldukça rahat olduğundan dolayı günümüzde sık sık meydana getirilen lezzetlerden birisidir. Bilhassa bu yiyecek en oldukça Cenup Doğu bölgesinde daha oldukça yapılmaktadır ve yapıldığı vakit da ana araç-gereç olarak içli köftede kullanılanlar kullanılmaktadır. Şu demek oluyor ki sizler örnek olarak içli köfte yaptıysanız ve yapımı bittikten sonrasında eğer arta kalan malzemeleriniz var ise işte bunlardan oldukça güzel fellah köftesi yapmanız mümkündür. Fellah köftesi hem irmik hem ince bulgur hem de undan yapılmaktadır. Peki fellah köftesi yanında ne gider ? bu probleminin yanıtını merak ediyorsanız o vakit sizler için araştırmış olduğumuz yiyecek alternatiflerine göz atabilirsiniz.

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider

TOYGA ÇORBASI

Adını bir ihtimal ilk kere duyuyorsunuzdur fakat toyga çorbası hem oldukça besleyici çorbalardan birisi hem de tadı oldukça güzel olduğundan dolayı oldukça tercih edilen çorba çeşitlerinden birisidir. Bu çorba haşlanmış olan nohut , ıspanak ve kekikten yapılmaktadır. Üstüne de sos halletmeye gerek olmadığı için ağır çorba değildir ve fellah köftesinin yanına oldukça güzel gider.

CACIK

Hem salatalık hem sarımsak hem kuru nane ve hem de yoğurttan meydana getirilen buz benzer biçimde cacık yaptığınız fellah köftesinin yanına oldukça iyi gidecektir. Hatta midenizi rahatlatmak istiyorsanız o vakit fellah köftesinin yanına kesinlikle cacık tercih edin.

MEVSİM SALATASI

Ana yiyecek olarak yaptığınız fellah köftesinin yanına renk katmak istiyorsanız o vakit salata en doğru seçimdir. Salata olarak ise mevsim salatasını yapmış olursanız hem midenizin hazmetmesi daha kolay olur hem de menünüz daha leziz hale gelir.

Fellah Köftesi Yanında Ne yapsam

SEBZE KIZARTMASI

Karışık sebzelerden elde edeceğiniz kızartmalar ile fellah köftesi yemeğinizi renkli hale getirebilirsiniz. Hatta kızartma yaptığınız vakit sarımsaklı yoğurtta ilave ederseniz daha güzel olur.

KOMPOSTO

Fellah köftesinin yanına komposto yapmayı düşünüyorsanız o vakit en iyi seçimler içinde vişne komposto olacaktır. Doyurucu olan fellah köftesinin yanına hafifçe tatlı olarak komposto iyi seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir