17 Şubat’ta oynanan karşılaşmada rakibine evinde 3-2 yenik olan UEFA Konferans Ligi’ndeki temsilcimiz Fenerbahçe’nin nasıl tur atlayacağı ve ikinci maçta elde etmesi gereken skorlar araştırılıyor.

Tamamlanmamış ve Avrupa’da formsuz bir takımdan evinde 3 gol yiyen Fenerbahçe spor kamuoyu tarafınca sert bir halde eleştiriliyor. Ferdi Kadıoğlu’nun attığı gol ise taraftarı bir nebze olsun umutlandırıyor.

Fenerbahçe nasıl tur atlar?

Fenerbahçe’nin nasıl tur atlayabileceğini araştıran taraftarlar deplasman golünün avantaj getirip getirmediğini merak ediyor.

Deplasman golü kuralına bakılırsa, her takımın attığı toplam goller eşitse, “evden uzakta” daha çok gol atan ekip kazanıyordu. 24 Haziran 2021’de UEFA, 2021–22 sezonundan itibaren tüm UEFA kulüp müsabakalarında deplasman golü kuralının kaldırılması teklifini onayladı.

Buna bakılırsa Prag, Fenerbahçe’ye 3 gol atmış olsa da, Fenerbahçe’nin deplasmanda rakibi karşısında 1-0 galip gelmesi dahi maçı uzatmalara taşıyacak.

Fenerbahçe’nin uzatmalara kalmaksızın rakibi karşısında alacağı her iki değişik skor sarı lacivertli ekibe turu getirecek. 2-0, 3-1, 4-2, 5-3 benzer biçimde skorlar Fenerbahçe’yi bir üst tura taşıyabilir.

Eğer Fenerbahçe rakibi karşısında 1-0, 2-1, 3-2, 4-3 vb tek değişik skorlar elde ederse yarışma uzatmalara, orada da gol sesi çıkmazsa seri penaltı atışlarına gidilecek.

İkinci maç ne vakit oynanacak?

Fenerbahçe ile Slavia Prag, UEFA Konferans Ligi Son 32 turu ikinci müsabakasını 24 Şubat 2022 tarihinde Eden Arena’da oynayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir