Organik yaşam ile bütünleşmeyi seven, şehrin karmaşasından kaçarak kendini naturel güzelliklerinde içinde bir dinlenme alanına atan kişiler genel olarak gittikleri şehirlerde en iyi kamp alanlarını bulmak adına araştırmalar yapıyorlar. Bu araştırmalar ile naturel güzellikler olan ve çoğunlukla koruma altında bulunan mesire ve kamp alanlarına ulaşmak mümkün. Tabiat ananın tadını çıkarırken ihtiyacınız olan şeyleri giderebileceğiniz ve güzel bir tatilin yanında ruhani dinlenme yaşayabileceğiniz Fethiye’de en güzel kamp alanlarını sizler için araştırdık.

Fethiye’de en güzel kamp alanları hangileridir?

Devletimizde genel olarak tatilcilerin tercihi şeklinde karşımıza çıkan bir belde olan Fethiye’de deniz, naturel yaşam ve insan eli ile oluşturulmuş güzellikler bir aradadır. Fethiye’de dinlence yapmak isteyenler yaz aylarının güzel günlerinde bu benzeri olmayan beldeye gittiklerinde her kesimden insan için değişik seçim imkanları da bulunuyor. Bir otelde konaklayarak tatilinizi ev havasında tamamlayabileceğiniz benzer biçimde Fethiye’de tabiat ile buluşup kampçı ruhunuzu da ortaya çıkarabilirsiniz. Fethiye’de kamp yapmak isteyenler için Fethiye’de en güzel kamp alanları şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Darboğaz Koyu kamp alanı

Fethiye pek oldukca farlı konsepte haiz kamp alanı ile bilindik bir kamp beldesi. Bilhassa tabiatın içinde duymak ve çadır kampı yapmak isteyenlerin ilk tercihi olacak olan Darboğaz Koyu kamp alanı, size tam olarak bu imkanı sunuyor. Otomobil ile ulaşımın olmadığı bu kamp alanında tabiatın her halin görebilirsiniz. Ulaşmak için Gemile Koyu’na otomobilinizi park ederek 15 dakika süresince patikayı takip etmeniz gerekiyor. Denizi ise ilerledikçe derinleşeceğinden, bu kamp alanında suya girmeden ilkin dikkat etmek gerek.

Ölüdeniz Tabiat kamp alanı

Ölüdeniz’de kamp yapmak isteyenler için bunun da mümkün bulunduğunu belirtmek sevindirici olacaktır. Plaja yalnızca 15 dakika uzaklıktaki kamp alanında zeytin ve çam ağaçları ile kaplı bir alanda kamp imkanı bulabilirsiniz. Fethiye’de ücretli kamp alanları içinde yer edinen Ölüdeniz Tabiat kamp alanı, wc ihtiyacından saç kurutma makinesine kadar ziyaretçilerin her ihtiyacını karşılayan yağısı ile dikkat çekiyor. Bununla beraber çadır kampının yanı sıra bungalov, ağaç ev ve dağ evi benzer biçimde konaklama imkanları da aynı alan içinde mümkün.

Kelebekler Vadisi kamp alanı

Kelebekler Vadisi, 80 üstünde kelebek türünü barındırması ile tüm dünyadan ziyaretçi çeken bir alan ve adını de buradan alıyor. Yemyeşil ağaçlar le çevrelenmiş olan bu naturel kamp alanı hem de Fethiye’nin temiz, masmavi suyunun dibinde bir alan olması ile de beğeni toplayan kamp alanlarından olan Kelebekler Vadisi kamp alanı, Fethiye’nin Faralya Köyü sınırları içinde yer ediniyor. Kelebekler Vadisi kamp alanı hem de pek oldukca kamp alanından değişik olarak kumlarda kamp yapabileceğiniz yapısı ile dikkat çekiyor Fethiye’nin beyaz kumlarında kamp yapmak ve bu naturel güzel alanı ziyaret etmek isteyenler Kelebekler Vadisi kamp alanında kamp yapabilirler. Kelebekler Vadisi kamp alanı da ücretli kamp alanları içinde yer ediniyor.

Camp Caretta kamp alanı

Yalnızca çadır kampçıları değil, hem de karavan kampı yapmak isteyenler için de ideal seçimlerden önde gelen Camp Caretta kamp alanı Fethiye’de bulunan ulaşımı en vaka kamp alanlarından biridir. Günlüklü Plajı’na 10 dakikalık adım atma mesafesinde kurulmuş olan Camp Caretta kamp alanına gitmek isteyenler otogardan binecekleri otobüslerden Ömer Eşen Doğa Parkı ve Günlüklü Plajı yol ayrımında inerek 10 dakika kadar yürüyebilir ve bu benzeri olmayan kamp alanına ulaşabilirler. Gece sinemaları, voleybol alanı, çadır kamp alanı, duş ve wc benzer biçimde birçok imkanın da bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Kabak Koyu kamp alanı

Fethiye’de müthiş bir tabiat alanında koyun çerisine yerleşmiş olan bu kam alanı hem bungalov hem de çadır kampı benzer biçimde kamp imkanları sunuyor. Kabak koyu kamp alanı yemyeşil ağaçlar ile çevrili ve rengarenk bungalovlar ile tabiatın insan eli ile enfes kesişim noktası. Alanda hem bungalov hem de çadır kampı yapabileceğiniz düzlükler bulunuyor. Hela ve duşlar ortak alan olarak kullanılıyor ve 3 öğün yiyecek servisi, elektrik, Wi-Fi, parasız park alanı benzer biçimde pek oldukca olanak da burada mevcut. Konaklaması ücretli olan Kabak Koyu kamp alanında kamp yaparak şehirden uzaklaşırken, bir taraftan da yaşamın hala içinde kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir