Kolay bir halde yapılabilen finacan tatlısı, hafifçe yapısı ile her insanın tüketmeyi seveceği bir tatlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapacağınız bu fincan tatlısı, ev halkı ve sizi ziyarete gelen misafirler tarafınca oldukca beğenilecek. Bu yazımızda sizlere en güzel fincan tatlısının nasıl yapılabileceğini anlattık. Fincan tatlısı yapabilmek için gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı un
  • 1 yiyecek kaşığı tereyağı
  • 1 paket vanilya
  • Hindistan cevizi

Fincan tatlısı tarifi

Finacan tatlısını hazırlayabilmek için ilk olarak uygun bir tencere içine 1 litre sütümüzü alalım. Hemen sonra ise 1 su bardağı un ve 1 su bardağı şeker ekleyelim ve ocağı açalım. Hazırlamış olduğumuz bu muhallebi kaynayıp göz göz oluncaya dek karışmasını sağlayarak pişirelim. Muhallebi piştikten sonrasında ocağın altını kapatmış olalım ve muhallebinin içine 1 yiyecek kaşığı tereyağı ve 1 paket vanilya ekleyelim. tereyağımız muhallebi içinde eriyinceye dek güzelce karıştıralım.

Muhallebimizi hazırladıktan sonrasında ise ilk olarak kullanacağımız fincanların içerisini ıslatalım. Bu şekilde muhallebiler fincanlardan oldukca daha rahat bir halde çıkabilecektir. Daha sorna ise muhallebimizi fincanlara paylaştıralım. Sadece bu aşamada süratli olmanız gerekmektedir. Bu sebeple hazırladığınız bu muhallebi, soğudukça daha oğun bir hal alacaktır. Tüm fincanları doldurduktan sonrasında ise muhallebilerimizi oda sıcaklığına gelinceye kadar soğutalım ve arkasından da buzdolabına alalım. Fincanlar buzdolabında ortalama 3 ya da 4 saat kadar dinlendikten sonrasında sie servise hazır olacaktır. İsterseniz dikkatli bir halde fincanları ters çevirerek servis edebilir, ya da direkt olarak fincan ile beraber servise hazır hale getirebilirsiniz.

İzleyin: En Kolay Sütlü Tatlı Tarifi: FİNCAN TATLISI 😋 Asla Düşünmeden Deneyin 💯

https://www.youtube.com/watch?v=cb_FuQYaq14Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: En Kolay Sütlü Tatlı Tarifi: FİNCAN TATLISI 😋 Asla Düşünmeden Deneyin 💯 (https://www.youtube.com/watch?v=cb_FuQYaq14)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir