İçindekiler

Fırında Balık Yanında Ne Yenir ?

ÇORBA

SALATA

MISIRLI VEYA SADE PİLAV

PATATES

PİYAZ

Fırında Balık Yanında Ne Yenir ?

Balık tüketimi fazlaca önemlidir ve bilhassa tüketeceğiniz balığın da taze olması son aşama insan sağlığı açısından mühim konulardan birisidir. Eğer taze balık pişirirseniz pişirmiş olduğunuz balıkta o aşama leziz ve güzel olur. Balık pişirmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır ve bunlardan en fazlaca tercih edilenleri kızartma , buğulama ve fırında yapmadır. Kış mevsimi geldiği süre da genel olarak sık sık balık tüketilir ve ev hanımları da balığı çoğu zaman fırında yapmayı daha fazlaca tercih ederler. Peki , sizler fırında balık yapacaksanız o süre yanına başka alternatif yiyecek olarak neler yapabilirsiniz. İşte fırında balık yanında ne gider ? sorusuna cevaplar ;

Fırında Balık Yanında Ne gider

ÇORBA

Her ana yiyecek yapıldığı süre yanına da ne olursa olsun başlangıç olarak çorba yapılır. Günümüzde ise çorbalarda en fazlaca yapılanlar içinde ezogelin , şehriye ve domates çorbası yer ediniyor. Fakat balığın yanında gidebilecek enfes çorba sebzeli olarak meydana getirilen mercimek çorbasıdır.

SALATA

Fırında yaptığınız balığınızın yanına fazlaca güzel mevsim salatası , roka salatası , patlıcan salatası yada çoban salatası bunlardan birisini seçerek yapabilirsiniz.

MISIRLI VEYA SADE PİLAV

Balık yapıldığı süre yanına da genel olarak doyurucu olması açısında pirinç pilavı tercih edilir. Fakat yapacağınız pirinç pilavı da isteyenler mütevazı isteyenler de sebze ilave ederek o şekilde sunum yapabilir.

Fırında Balık Yanında Ne Yenir

PATATES

Fırında yaptığınız enfes balığın yanına alternatif yiyecek olarak patates yemeğini yapabilirsiniz. İsteyenler yemeği yerine kızartmasını yaparak ve üstüne de kekik ekleyip daha güzel hale getirip balığın yanına servis edebilir.

PİYAZ

Son olarak olarak fırında balığın yanına yakışacak salata çeşitlerinden birisi de Piyazdır. Bolca soğanlı ve aynı süre da kuru fasulye , limon ve zeytinyağı ile lezzet katılarak meydana getirilen piyazı bence tercih edin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir