İçindekiler

Fırında Köfte Yanına Ne Gider ?

PATATES ÇORBASI

PİYAZ

PATATES PÜRESİ

SALATA

PİLAV

TURŞU

Fırında Köfte Yanına Ne Gider ?

Fırında köfte eve gelecek olan misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için meydana getirilen hususi yiyeceklerden birisidir. Bu yemeği yapmak oldukca zor değildir yalnız dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta köfte harcını oldukca iyi ayarlamanız gerekiyor. Fırında köfte meydana getiren ev hanımlarımızın bir çok fırında köfte yanına ne gider ? sorusunu merak etmektedir. Bizde bu mevzu hakkında nette araştırma yaptık ve fırında köftenin yanına yapabileceğiniz leziz yiyecekleri sizlerle paylaştık. Hususi misafirleriniz geleceği vakit ana yemeğinizin yanına birbirinden güzel çeşitli salatalar ve ek yemekler hazırlayabilirsiniz. İşte fırında köftenin yanına yapılabilecek en iyi sunumlar.

Fırında Köfte Yanına Ne Gider

PATATES ÇORBASI

Fırında köftenin yanına yapabileceğiniz hususi tariflerden birisi olan patates çorbasını tercih edebilirsiniz. Bu çorbanın içine hem krema hem de kıyma benzer biçimde malzemeler girer ve ortaya mükemmel çorba çıkar. Fırında yaptığınız köftenin yanına ne yapsam diyorsanız bence bu çorbayı deneyebilirsiniz.

PİYAZ

Köfte yemeğine yakışacak en güzel salata türlerinin başlangıcında Piyaz gelmektedir. Piyaz bildiğiniz gibi ki ilk olarak kuru fasulyeler haşlanır ve ondan sonra içine hem soğanlar hem maydanoz hem sirke hem de zeytinyağı ilave edildikten sonra güzel bir salata yapılır. İşte bunu yaptığınız yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Fırında köftenin yanına yapabileceğiniz en güzel yiyecek çeşitlerinden birisi de patates püresidir. Köfteleri tabağa koyduğunuz vakit yanına da güzel bir halde püreyi koyup o şekilde servise hazır hale getirebilirsiniz.

Fırında Köfte Yanına Ne yapsam

SALATA

Yiyecekleri varlıklı hale getiren ve renk veren eğer olmazsa olmazı salatalardır. Fırında köftenin yanına da mevsim salatası , çoban salatası yada mevsim salatası bunlardan birisini yapmış olup sofranızı renklendirebilirsiniz.

PİLAV

Fırında köfte dediğimiz vakit akla gelen ilk ana yiyecek heralde de pirinç pilavı oluyor. Pirinç pilavı aslına bakarsanız her yemeğin yanına yakışan yiyecek türlerinden birisidir. Bu yüzden fırında köftenin yanına da mütevazi yapmak yerine sebzeli olarak yapmış olursanız daha güzel olur.

TURŞU

Son olarak olarak fırında köftenin yanına aperatif olarak acılı yada acısız asla fark etmez Turşu tercih edebilirsiniz. Turşu da lahana turşusu , biber turşusu yada salatalık turşusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir