İçindekiler

Fırında Levrek Yanında Ne Gider ?

MANTAR ÇORBASI

PİYAZ

KÖZLENMİŞ PATLICAN SALATASI

PİLAV

PATATES PÜRESİ

BROKOLİ SALATASI

Fırında Levrek Yanında Ne Gider ?

Balık mevsimi başladığı vakit en oldukca tüketilen ve bilhassa omega 3 yönünden de en varlıklı balık olan levrek hepimiz tarafınca tüketilmesi ihtiyaç duyulan gıdalardan birisidir. Levrek balığı her türlü şekilde pişirilmektedir. Şu demek oluyor ki isteyenler tencerede isteyenler ızgarada isteyenler de fırında yapabilir. Fakat doğal olarak fırında meydana getirecek olan ev kadınlarımızın en oldukca sordurulmuş olduğu sorular içinde fırında levrek yanında ne gider ? sorusu oluyor. Fırında meydana getirilen levrek sıhhat açısından büyük öneme haizdir. Beyni geliştirmede oldukca iyidir ve bu yüzden evlatların kesinlikle yemesi ihtiyaç duyulan balık türüdür. Fırında levreğinizi yapacağınız vakit ise düşük ayarda ve kendi suyu ile pişirirseniz hem yararlı olur hem de daha leziz.

Fırında Levrek Yanında Ne Gider

MANTAR ÇORBASI

Fırında yaptığınız levreğin yanına yapabileceğiniz lezzetler içinde çorba yer ediniyor. Balık yemeye geçmeden ilkin midemizi birazcık yumuşatmak için çorba en iyisidir. Bu yüzden çorba olarak ise balığın yanına mantar çorbası oldukca yakışır.

PİYAZ

Günümüzde yemeklerin yanına sık sık meydana getirilen meze türü olan lezzetlerden birisi de Piyazdır. Piyaz hem kuru fasulyenin hem de bolca soğanın ulaşması sonucunda oluşur ve içine bir de maydanoz ile siyah zeytin eklemesi yaparak fırında levreğin yanına mükemmel lezzet oluşturmuş olmuş olursunuz.

KÖZLENMİŞ PATLICAN SALATASI

Değişik tarzda salata yapmak istiyorsanız o vakit patlıcan salatasını tercih edebilirsiniz. Közlemiş olduğunuz patlıcandan yapabileceğiniz salatayı fırında makarnanın yanına servise hazır hale getirebilirsiniz.

Fırında Levrek Yanında Ne yapsam

PİLAV

Evinize akşam misafirleriniz gelecekse yemeğe ve sizde fırında levrek yaptıysanız o vakit bu yemeği daha da varlıklı hale getirmek için sebzeli olarak pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Hem tereyağı hem de kaşarın birleşmesi ile ortaya mükemmel lezzet çıkan patates püresi fırında levreğin yanına oldukca iyi gidecektir. Fırında levreğin yanında ne yapsam diye düşünüyorsanız bence patates püresi iyi seçim olur.

BROKOLİ SALATASI

Malum kış mevsimi geldi ve brokoliler de çıkmaya başladı. Bu yüzden fırında levrek yapacağınız vakit hem sıhhatli hem de salata türlerinde en oldukca tercih edilen brokoli salatasını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir