İçindekiler

Fırında Palamut Yanında Ne Gider ?

BALIK ÇORBASI

PİYAZ

SALATA

FIRINDA PATATES

SEBZE IZGARA

BULGUR PİLAVI

Fırında Palamut Yanında Ne Gider ?

Balık çeşitleri içinde yer edinen ve pişirmesi hem kolay hem de piştikten sonrasında ortaya mükemmel lezzet çıkan fırında palamut yanında ne gider ? bugün buna bakacağız. Palamut balığı oldukca yararlıdır ve öteki balıklara oranla hem leziz hem de vitamin kıymeti de oldukca fazladır. İster tencerede kızartarak isterseniz de fırında pişirerek denemeler yapabilirsiniz. Fakat rahat bir halde pişirmek için fırın en iyi çözüm yolu olacaktır doğal olarak. Fırında yapacağınız palamut balığının yanına bir de limonu ve soğanları üzerine dizerseniz o vakit ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkarmış olmuş olursunuz. Peki , akşam yemeği için fırında palamut balığını yaptık ve yanına başka neler yapabiliriz.

Fırında Palamut Yanında Ne yapsam

BALIK ÇORBASI

Fırında yaptığınız palamut balığının yanına başlangıç olarak çorba yapmayı düşünüyorsanız o vakit tercihiniz balık çorbası olabilir. Aynı vakit da balık çorbasında istediğiniz cinsteki balığı seçebilirsiniz.

PİYAZ

Hem fasulye hem de soğanla meydana getirilen ve oldukca leziz olan piyaz yaptığınız fırında balığın yanına oldukca yakışacaktır. Eğer palamut’un yanına yiyecek yapamayacaksanız o vakit meze türü olan piyazı seçebilirsiniz.

SALATA

Hiçbir balık salatasız olmaz ve kesinlikle her balığın yanına salata yapılır. Bu yüzden fırında balığın yanına da oldukca güzel mevsim salatası , karışık salata ya da çoban salatası yapabilirsiniz.

Fırında Palamut Yanında Ne Gider

FIRINDA PATATES

Hem fırında palamut hem de fırında patates yemeği en iyi ikili olacağından güvenilir olabilirsiniz. Örnek olarak akşama evinize konuk gelecekse ne yapsam diye düşünüyorsanız bence fırında patatesi yapabilirsiniz.

SEBZE IZGARA

Sebze ızgara günümüzde yemeklerin yanına tercih edilen lezzetlerden birisi olmaya başladı. Sizler de tecrübe etmek istiyorsanız brokoli , mantar ve sarı biberleri fırında pişirip balığınızın yanına servise hazır hale getirebilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Her balığın yanına genel olarak meydana getirilen ilk yiyecek pilav olur. Sizler de varlıklı bir menü yapmak istiyorsanız o vakit fırında palamut balığının yanına domatesli bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir