Günümüzde sık sık meydana getirilen ve bilhassa eve konuk geleceği vakit bayanlarımızın bir çok tercih etmiş olduğu yiyeceklerden birisi olan fırında patates yemeğinin yanına ne yapılır en oldukca dört gözle beklenen sorulardan birisi oldu. Fırında olduğundan dolayı patatesler yiyecek daha hafifçe oluyor ve yanına bir de güzel yemekler yapılınca hakkaten ortaya mükemmel menü çıkmış oluyor. Bizde hanımların en oldukca tercih etmiş olduğu yiyecekleri sıra sıra sizlerle paylaştık.

Tavuk Kızartma

Fırında patates yemeğinizin yanına gidebilecek en ideal yemeklerin başlangıcında tavuk kızartması gelecektir. Tavuk göğsünü güzel bir halde galeta ununa bandırıp o şekilde kızartmasını yaparak çıtır çıtır lezzetler elde edebilirsiniz. Aslına bakarsanız fırında patateslerin yanına et grubundan yiyecek yapacaksanız en oldukca yakışanı tavuk oluyor. İsterseniz ayrı yapmak yerine hepsini bir yerde toplayıp fırında da yapabilirsiniz.

Makarna Salatası

Fırın yiyecekleri yapıldığı vakit yanına en oldukca makarna salatası yapılmaktadır. Sizler de tercihinize nazaran seçeceğiniz en güzel makarna salatasını yapabilirsiniz. Bu lezzeti yaparak fırında patatesle birlikte soflarınızı daha leziz hale getirebilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Her yemekte başlangıç yemeği olarak çorba oldukca önemlidir. Bu yüzden ana yemeğimiz fırında patates olduğundan dolayı çorba olarak da hepimiz yanına mercimek çorbasını yapabiliriz. Bir de kıvamın tam da yerinde yaparsak o vakit ortaya mükemmel lezzet çıkacaktır.

Akdeniz Salata

Tavuk ve patates ile en oldukca yakışan türlerden biri de Akdeniz salatadır. Bilhassa taze yeşillikler ile hazırlanmış olan ve çeri domateslerin kullanıldığı Akdeniz salata üstündeki ekşimsi peynirler ile ağzınızda hoş bir aroma bırakacaktır.

Günümüzde bilhassa fırında patates yemeğinin yanına en oldukca akdeniz salatası yapılmaya başlandı. Taze yeşilliklerle birlikte hazırlanan ve çeri domateslerle süslenen akdeniz salatasını yaparak menünüzü daha varlıklı hale getirebilirsiniz. Bir de unutmadan Akdeniz salatasının üstüne ekşimsi peynirler ilave ederek daha hoş bir aroma ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir