İçindekiler

Fırında Patates Yanına Ne Yakışır ?

Fırında Patates Yanına Ne Yakışır ?

Günümüzde sık sık meydana getirilen leziz yemekler içinde fırında patates yemeği içeriyor. Fırında patates yapıldığı süre ortaya hakkaten mükemmel lezzet çıkıyor ve sizler bu lezzeti iki katına çıkarmak istiyorsanız o süre yanına enfes lezzetlerden birisini yapabilirsiniz. Akşama evinize konuk gelecekse en oldukça meydana getirilen ana yemekler içinde fırında patates içeriyor. Şimdi fırında patates yemeğinin yanına neler yapılabilir ? Biz bu mevzu da araştırma yaptık ve bulmuş olduğumuz en ideal yiyecekleri sizlerle paylaştık. İşte fırında patates yemeğinizin yanına yapabileceğiniz lezzetler ;

Fırında Patates Yanına Ne yapsam

Tavuk Kızartma

Fırında patates yemeğinin yanına yapabileceğiniz lezzetler içinde tavuk kızartması içeriyor. Eğer tavuk göğüslerinizi galeta unu ile yapmış olursanız ortaya çıtır çıtır tavuklar çıkar ve buda tavuklarınızı daha leziz yapar. Bu yüzden fırında patatesin yanına tavuk kızartmasını seçebilirsiniz.

Makarna Salatası

Fırında bir yiyecek yapıldığı süre yanına gidebilecek enfes tatlar içinde makarna salatası içeriyor. Hem ufak makarnalar hem çeşitli garnitürler hem de mayonezli yoğurdun birleşmesi ile ortaya çıkan makarna salatası yaptığınız yemeğin yanına bence oldukça yakışacaktır.

Mercimek Çorbası

Fırında yaptığınız patates yemeğinizin yanına çorba çeşitlerinden birisini yaparak ana menünüzü daha sağlam hale getirebilirsiniz. Başlangıç çorbası olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Fırında Patates Yanına Ne Gider

Akdeniz Salata

Hem tavuk hem de patates ile yapacağınız yemeğin yanına salata türlerinden birisi olan akdeniz salatasını yaparak ortaya mükemmel lezzet çıkartabilirsiniz. Akdeniz salatası günümüzde oldukça tercih edilen salata türlerinden birisidir.

Taze Ekmekler

Fırında patates yemeği yapmış olup ve yanına da leziz pirinç pilavı yapmış olup en sonda taze ufak ekmekler hazırlayarak enfes sunum yapabilirsiniz. Ekmek olarak ister mayalı isterseniz de susamlı ekmekleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir