İçindekiler

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider ?

FIRINDA TAVUK

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

YOĞURTLU KEREVİZ SALATASI

KARNABAHAR VE BROKOLİ SALATASI

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider ?

Fırında meydana getirilen patates yemeği genel olarak 3 öğün şeklinde kolaylıkla tüketebilirsiniz. Genel de akşam yemeği olarak yapılıyor fakat ister sabah kahvaltısında ister öğlen isterseniz de akşam yemeğinde tüketebilirsiniz. Yapacağınız bu yemeğe ise bolca baharat ve sarımsak eklerseniz o süre ortaya mükemmel lezzet de çıkarmış olmuş olursunuz. Akşam yemeği meydana getirecek olan kadınlarımızın bir çok yiyecek olarak fırında patatesi tercih ederler. Fırında yapacağınız patatese aynı süre da köfte eklerseniz daha leziz hale de getirmiş olmuş olursunuz. Peki , fırında patatesin yanında ne gider ?

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider

FIRINDA TAVUK

Tavuk günümüzde hepimiz tarafınca sevilen ve tercih edilen lezzetlerden birisidir. Bu yüzden yaptığınız yemeğin yanına da fırında tavuk yaparak akşama mükemmel lezzetler hazırlamış olmuş olursunuz.

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

Güzel bir halde temizlemiş olduğunuz havuçlarınızı rendeleyin ve sonrasında tencerede hafifçe olacak şekilde pişirin. Sonrasında üstüne sarımsaklı yoğurt ilave ederek mükemmel havuç salatası yaparak fırında patates yemeğin yanına servis edin.

Fırında Patatesin Yanında Ne yapsam

YOĞURTLU KEREVİZ SALATASI

Eğer sizler kereviz sevmiyorsanız o süre yemeğini yapmak yerine salatasını halletmeye ne dersiniz ? Yoğurtlu olarak meydana getirilen kereviz salatası hem oldukça leziz oluyor hem de fırında yaptığınız patates yemeğinin yanına oldukça yakışacak.

KARNABAHAR VE BROKOLİ SALATASI

Fırında patates yemeğinin yanına ister karnabahar isterseniz de brokoli salatasını tercih edebilirsiniz. Malum kış ayı da geldi ve bu yüzden salata olarak bu ikisini tercih edebilirsiniz. Aynı süre da yaptığınız süre üstüne limon sıkarak güzel bir salata hazırlamış olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir