İçindekiler

Fırında Tavuk Yanına Ne Yapılır ?

İÇ PİLAVI

BÖRÜLCE YEMEĞİ

SALATA

ZEYTİNYAĞLI ENGİNAR YEMEĞİ

YOĞURTLU MAKARNA

Fırında Tavuk Yanına Ne Yapılır ?

Akşam yemeklerinin olmazsa olmaz lezzetlerinden birisi olan ve ana yiyecek olarak meydana getirilen fırında tavuk yanında ne gider ? ev hanımlarımız tarafınca oldukca merak edilir oldu. Bilhassa yiyecek daveti verileceği süre akla gelen ilk yiyeceklerden birisi fırında tavuk oluyor. Yapım birazcık zahmetli olsa da yaptıktan sonrasında ortaya hakkaten mükemmel lezzet çıkmaktadır. Fakat bu güzel yemeğin yanına alternatif olarak güzel yiyecek yaparak akşam ki menümüzü daha sağlam hale getirmemiz gerekiyor. Fırında yapacağınız tavuğa bilhassa hususi bir sos yapmış olursanız ve çeşitli sebzelerle süslerseniz daha güzel hale getirmiş olmuş olursunuz. O süre fırında tavuğun yanına yapabileceğimiz yemekler neler ? bir de onlara bakalım.

Fırında Tavuk Yanına Ne yapsam

İÇ PİLAVI

Fırında yiyecek yapıldığı süre genel olarak ilk meydana getirilen yiyecek çeşidi iç pilav oluyor. Fırında tavuk yemeği yaptığınız süre da iç pilavı yaparak güzel bir sofa hazırlamış olmuş olursunuz.

BÖRÜLCE YEMEĞİ

Fırında tavuk yemeğinin yanına yapılabilecek lezzetler içinde börülce yemeği yer ediniyor. Fırında tavuk yemeğinin yanına ne yapsam diye düşünenler var ise bence börülce yemeği iyi seçim olabilir.

Fırında Tavuk Yanına Ne Gider

SALATA

Her ana yemeğin yanına ne olursa olsun güzel bir salata yapılması gerekiyor ve bu yüzden fırında tavuk yemeğinin yanına çoban salatası , karışık salata yada mevsim salatasını yapabilirsiniz. Salatanıza zeytinyağı ve limonu noksan etmeyin.

ZEYTİNYAĞLI ENGİNAR YEMEĞİ

Sebze yemeği olarak malum ve içinde bolca oranda vitamin olan zeytinyağlı olarak da meydana getirilen enginar yemeğini yaptığınız fırında tavuk yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz.

YOĞURTLU MAKARNA

Makarna bildiğiniz gibi ki günümüzde oldukca tercih edilen aperatif yiyeceklerden birisidir. Bilhassa fırında makarnanın yanına yapacağınız makarnayı mütevazi yapmak yerine yoğurtlu olarak yapmış olursanız daha leziz yapmış olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir