İçindekiler

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir ?

FIRINDA PATATSE

CACIK

KÖZLENMİŞ PATLICAN SALATASI

HAVUÇ SALATASI

ÇOBAN SALATA

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir ?

Günümüzde sık sık meydana getirilen ve ziyafet sofrası olarak malum yiyeceklerden birisi olan fırında tavuk yanında ne gider ? en oldukça aratılan konulardan birisidir. Fırında meydana getirilen tavuk sofraların eğer olmazsa olmazıdır ve yanına da bir de oldukça güzel yiyecek yapmış olursanız o süre ortaya mükemmel lezzet çıkarmış olmuş olursunuz. Akşama da bilhassa evinize gelecek misafirleriniz var ise o süre onlara yaptığınız fırında tavuğun yanına aşağıda bulunan yiyeceklerden birisini yaparak menünüzü daha varlıklı hale getirebilirsiniz. O süre fırında tavuk yemeğinin yanına neler yapılabilir ? sıra sıra onlara bakalım. Fakat sizlere önereceğimiz ilk yiyecek pirinç pilavıdır. Fırında tavuğun yanına gidebilecek en leziz yiyecek pilavdır.

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir

FIRINDA PATATSE

Fırında yaptığınız tavuğun yanına bir de fırında patates yaparak daha güzel lezzetler çıkartabilirsiniz. Fırında yapacağınız patates yemeğinin içine kekik ve sarımsak eklerseniz daha güzel tatlar yakalamış olmuş olursunuz.

CACIK

Cacık genel olarak et seçimi meydana getirilen yemeklerin yanına meze olarak tercih edilmektedir. Bu yüzden fırında tavuk , pirinç pilavı yapacaksanız ve bu tarz şeyleri tamamlamak istiyorsanız o süre buz şeklinde cacık oldukça iyi gidecektir. Cacığınızı daha leziz yapmak için ise üstüne nane ve zeytinyağı eklerseniz o süre daha güzel olacaktır.

Fırında Tavuk Yanında Ne yapsam

KÖZLENMİŞ PATLICAN SALATASI

Fırında közlenerek meydana getirilen patlıcan salatası fırında tavuk yemeğinin yanına oldukça iyi gidecek tatlardan birisidir. Akşama evinize gelen misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız ve salata olarak en yapsam diyorsanız bence közlenmiş patlıcan salatasını deneyebilirsiniz.

HAVUÇ SALATASI

İlk olarak havuçlarınızı güzelce rendeleyin ve sonrasında 1 kaşık şeker ekleyip sonrasında sızma zeytinyağı ilave ederek mükemmel havuç salatası elde edebilirsiniz. Yaptığınız bu salatayı ise fırında tavuk yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Hem domates hem soğan hem biber hem de maydanozdan meydana getirilen çoban salatasını fırında tavuk yemeğinin yanına yaparak servise hazır hale getirebilirsiniz. Yalnız zeytinyağı ile limonu unutmamanız ümidiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir