İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde yer edinen Fişekhane, içinde düzenlenen kültür- sanat etkinlikleri ile insanların büyük beğenisini toplamış bir mekan olarak karşımıza çıkmaktadır. Öteki adı ile “Fişek Fabrikası” olan Fişekhane, 19. yüzyılın ilk yıllarında Osmanlı Devleti’nin modernleşme adı altında inşaa etmiş olduğu bir binadır. “Zeytinburnu Yapınak-i Hümayun” bünyesindeki oldukça mühim binalardan biri olarak karşımıza çıkan Fişekhane, 19. yüzyıl mimarisi ile şimdiki ziyaretçilerini mest etmeye devam ediyor. Bu yazımızda sizlere, Fişekhane’ye iyi mi gidilebileceğini ve Fişekhane’de hangi etkinliklerin yapıldığından bahsedeceğiz.

Fişekhane’ye iyi mi gidilir?

bildiğiniz benzer biçimde İstanbul oldukça kalabalık bir kent. bu yüzden de İstanbul içinde birçok değişik otobüs, minibüs ve raylı sistem hatları yer almıştır. İstanbul içinde bir yerden bir yere gitmek, bu kadar fazla ulaşım çeşidi olduğundan karışık gelebiliyor. Sadece birazdan anlatacağımız detaylar ile İstanbul’un herhangi bir yerinden Fişekhane’ye gitmenin ne kadar kolay bulunduğunu görmüş olacaksınız. Sadece uzun yada kısa sürmesi, trafik yoğunluğuna ve saatlere bakılırsa değişkenlik göstermektedir. Gelin hep beraber Fişekhane’ye iyi mi gidebileceğinizi inceleyelim.

Anadolu Yakası’ndan gelenler Fişekhaneye iyi mi gidebilir?

 • Kadıköy’den Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ayrılıkçeşmesi durağında inip, Marmaray’a aktarma yapın. Ondan sonra ise Marmaray ile Zeytinburnu durağında inerseniz, Fişekhane’ye gelmiş olacaksınız.
 • Eğer Üsküdar’dan Fişekhane’ye gidecekseniz, Marmaray ile Zeytinburnu durağına kada gitmeniz kafi olacaktır.
 • Ümraniye tarafınca geliyorsanız, ilk olarak Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binin. Son durak olan Üsküdar’da inin ve peşinden Marmaray’a geçin. Marmaray ile Zeytinburnu durağına kadar geldiğinizde Fişekhane’ye ulaşmış olacaksınız.
 • Kartal, Maltepe, Pendik bölgelerinden gelecekseniz eğer ilk olarak Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ayrılıkçeşmesi istasyonuna gelin. Ondan sonra ise Marmaray’a aktarma yapın ve  Marmaray ile Zeytinburnu durağına kadar gelin. Bu şekilde Fişekhane’ye ulaşmış olacaksınız.
 • Eğer Gebze yada Tuzla taraflarından Fişekhane2ye gitmek istiyorsanız, direkt olarak Marmaray ile Zeytinburnu’na kadar gelin. Bu şekilde Fişekhane’ye gelmiş olacaksınız.

Avrupa Yakası’ndan gelenler Fişekhaneye iyi mi gidebilir?

 • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar taraflarından geliyorsanız eğer istediğiniz bir metrobüs istasyonundan Metrobüse binin ve Küçükçekmece’de inin. Ondan sonra ise 3 dakikalık bir yürüyüş ile Marmaray’a aktarma yapın. Marmaray ile Zeytinburnu durağında indiğinizde Fişekhane’ye gelmiş olacaksınız.
 • Bağcılar, Güngören taraflarında geliyorsanız eğer ilk olarak Bağcılar-Bakırköy minibüsüne binin ve Bakırköy’de inip Marmaray’a aktarma yapın. Ondan sonra ise Marmaray ile Zeytinburnu durağında geldiğinizde Fişekhane’ye ulaşmış olacaksınız.
 • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız öncelikle Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Yenikapı durağına gelin. Arkasından da Marmaray’a aktarma yapın. En sonunda ise Marmaray ile Zeytinburnu durağında indiğinizde Fişekhane’ye gelmiş olacaksınız.
 • Eğer Bölme tarafınca gelecekseniz, öncelikle Yenikapı-Hacıosman metrosuna binin ve Yenikapı durağına kadar gelin. Arkasından da Marmaray’a binin ve Zeytinburnu durağında inin. Bu şekilde de Fişekhane’ye ulaşabilirsiniz.

Fişekhane kontakt detayları

Fişekhane’nin de kendi kontakt bilgiler yer almıştır. Bu kontakt bilgiler dahilinde etkinlikler ile informasyon alabilirsiniz. Fişekhane’nin kontakt detayları şu şekildedir:

 • Kazlıçeşme Mahallesi Kennedy Caddesi No:52 Zeytinburnu/İstanbul
 • 0 212 415 80 00

Fişekhane’nin haritadaki konumu

Fişekhane’de neler var?

Kültür ve sanat etkinlikleri açısından dolu dolu bir programa haiz olan Fişekhane, ziyaretçilerinin mutlu bir halde Fişekhane’den tekrardan evlerine dönmesine olanak tanımaktadır. Mükemmel bir hizmet kalitesi sunan Fişekhane, bununla birlikte geniş ve rahat sahnelere haizdir. Ayrca 6 tane çağıl ve konforlu beyazperde salonlarına haiz olan Fişekhane’de vizyonda olan tüm filmleri istediğiniz benzer biçimde seyredebilirsiniz. Bunlara ek olarak sanat sergileri ve etkinleri de Fişekhane’de düzenlenmektedir.

Evlatları da es geçmeyen Fişekhane’de mükemmel çocuk eğlence alanları yer almıştır. Bunlar ile beraber de spor merkezler ve SPA alanları da Fişekhane içinde yerini almaktadır. Gençlerin fazlaca seveceği yeni nesil kafeler ve yiyecek yemeyi seven insanoğlu için de gurme restoranlar da Fişekhane’de bulunmaktadır. Ek olarak her hafta sonu ise organik semt pazarından meyve ve sebze alışverişinizi yapabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak kişisel bakım mağazaları ile her insanın istediği ürünü alabileceği geniş çaplı ürün kategorileri de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir