Full body antrenman programı konusunu bu yazımızda mevzu alacağız. Gün içinde yüzleşmek zorunda kaldığınız stres unsurlarının negatif etkilerinden spor yaparak uzaklaşabilirsiniz. Doğru ve tertipli meydana getirilen egzersizlerin hem gövde hem ruh sağlığınız üstünde pozitif pek fazlaca tesiri olacaktır. Vücudumuzda naturel olarak bulunan ve mutluluk hormonu olarak malum endorfinin egzersiz ile salgılanması günlük yaşantımız için sonsuz bir mutluluk kaynağına egzersiz yaparak erişebileceğimiz anlamına gelir. 

Egzersizin bu görkemli avantajından çoktan haberdar olduysanız ve spor halletmeye başlamış ya da adım atmak üzereyseniz sizler için Full Body egzersizlerini öneriyoruz. Full body egzersiz prensibi spora yeni başlayanlar ve egzersiz yapmak için azca zamanı olan kişiler için oldukça uygundur. Full body egzersizleri vücuttaki büyük kas gruplarına yönelik olduğundan tüm kas gruplarınızı çalıştırır ve mühim kas gruplarını daha sık çalıştırdığı için kas kazanımı açısından fazlaca mühim bir egzersiz disiplinidir.

Full Body Antrenman Programı

Full body egzersizleri, birden fazla kası aktive eden bileşik egzersizlerden meydana geldiği için hormon salınımlarına da büyük katkı sağlar. Etkili bir tam vücut egzersizi yazmak söz mevzusu olduğunda, egzersiz seçimi önemlidir. Hafta süresince sık sık antrenman yapmadığınız için, yapmayı seçtiğiniz egzersizler emeğinizin karşılığını fazlasıyla vermelidir. 

Bunu yapmanın en iyi yolu egzersiz programlarınıza bileşik egzersizler eklemektir. Bileşik egzersizler, tüm hareket aralığına ulaşmak için fazlaca eklemli hareketler gerektiren egzersizlerdir. Netice olarak, daha çok kalori yakımı ve daha çok kas uyarımı ile kas gelişimini destek sunar.

Aşağıda sizler için örnek bir full body programını temel varyasyonlarıyla paylaşıyoruz. Bu program, programı kullanan kişinin bireysel gereksinimlerini karşılamak için birkaç değişik yolla gerçekleştirilebilir. Kendiniz için en iyi varyasyonu bulmak için bir eğitmenle görüşün yada çalışın.

Full Body Antrenman Program

Gövde Eğitimi Zümre Toplantı Raporu

Full Body Antrenman Programı Örnekleri

Haftalık olarak yapılacak olan antrenman programı örneğini tertipli şekilde tekrarlarını yapmanız durumunda sonuca ulaşacaksınız.  Hiçbir başarı rastlantı değildir. Full body antrenman programı resimli örneği şu şekiledir.

Full Body Antrenman Programı

En Oldukca Aranan Full Body Kelimeleri : Full Body antrenman programı, Yeni başlayanlar için full Body antrenman programı, Full Body Antrenman Programı Evde, Ağırsağlam, full body program, Full body programı orta düzey, Full body sıralaması, Ege Fitness full Body program

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir