Galatasaray 2021-22 Sezonu Transferleri, Galatasaray futbol takımının 2021-22 yaz ve kış aktarma sezonlarında ekibine katmış olduğu oyuncuların isimlerini, yaşlarını, maaşlarını ve ödenen bonservis ücretlerini kapsar.

Gelen Futbolcular

Yaz Aktarma Sezonu

Bundan önceki sürem averajla şampiyonluğu Beşiktaş’a kaptıran Galatasaray’da Mustafa Cengiz periyodu sonlanmış oldu. Cengiz, görevinden ayrılmadan ilkin Marcao Teixeira ve Fernando Muslera‘nın sözleşmelerinin yenilenmesini lüzumlu görmüş oldu. Bununla beraber Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk Galatasaray’ın ilk yerli futbolcu hamleleri olarak ön plana çıktı.

2021’de başkan seçilen Burak Elmas, Fatih Terim ile anlaştı ve aktarma hazırlıkları başladı. Elmas dönemindeki ilk aktarma Sulh Alper Yılmaz oldu. Hemen sonra sırasıyla Alexandru Cicâldău, Sacha Boey, Patrick van Aanholt, Berkan Kutlu, Victor Nelsson, Olimpiu Moruţan bonservis bedelleriyle; ve son olarak Gustavo Assunção kiralık olarak ekibe katıldı. Galatasaray bu transferler için toplamda €24.950.000 aktarma ve kiralama tutarı ödedi.

Kış Aktarma Sezonu

Sezonun ilk yarısında son aşama fena bir performans sergileyen Galatasaray Fatih Terim ile yollarını ayırdı ve kış aktarma sezonunu yeni teknik direktörü Domenec Torrent ile geçirdi. İsmail Çipe’nin performansından memnun olmayan yönetim, Torrent’in önerisiyle Iñaki Peña’yı kiralık olarak ekibine kattı. Arkasından Galatasaray’ın eski golcüsü Bafétimbi Gomis ile sözleşme imzalandı. Semih Kaya ve Erick Pulgar müdafa ve orta saha bölgelerine meydana getirilen takviyeler olarak göründü.

2021-22 sezonu genelinde Galatasaray’ın ekibine katmış olduğu oyuncular hakkında daha çok data sahibi olmak için aşağıdaki tabloyu inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir