Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Selim Sefada’nın kim olduğu, kaç yaşlarında olduğu ve ne iş yapmış olduğu Galatasaray taraftarı tarafınca merak ediliyor.

Selim Sefada adını ilk olarak 2018 Galatasaray seçimlerinde Dursun Özbek’in sıralamasında aday gösterilerek duyurdu. Haziran 2021’de Burak Elmas’ın seçim sıralamasında Galatasaray YK yedek sıralamasında yer aldı. Ocak 2022’de art arda gelen istifaların arkasından asil üye listesine dahil edildi.

SELİM SEFADA KİMDİR?

Selim Sefada, eczacı, Galatasaray yandaş oluşumu ultrAslan’ın kurucu üyesi, Galatasaray YK üyesi.

Tekstil sektöründe etkinlik gösteren bir babanın ve Maliye Bakanı Hususi Kalem Müdürü olan bir annenin tek evladı olarak dünyaya geldi. 40’lı yaşlarda olduğu tahmin edilmektedir. Model ve sunucu Burcu Esmersoy’un yakın arkadaşıdır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Erişkin eğlencesi, aile eğlencesi ve sergi olmak suretiyle üç değişik firmanın kurucu ortaklığında bulunmuş oldu. Yurt dışındaki sanatçıların mühim bir kısmının Türkiye’ye getirilmesini elde eden ve 2016 senesinde kurulan Sefada Entertainment adlı bir girişimi bulunuyor.

2021 yılındaki Galatasaray başkanlık seçimlerinde Burak Elmas’ın yedek sıralamasında yer almıştır. 19 Haziran 2021’de meydana getirilen seçimlerle Burak Elmas Galatasaray başkanı olmuş ve 22 Haziran 2021’de Selim Sefada mazbatasını almıştır.

Twitter adresi @SelimSefada‘dır. Sadece hesap yakın bir zamanda askıya alınmıştır. Göreve ulaştıktan sonra Galatasaray tüzüğü gereği toplumsal medya tweetlerine ara verdiğini açıklamıştır.

Ocak 2022’de Işıtan Gün’ün yanı sıra Selim Sefada’nın Twitter’dan cinsel çağrışımlar meydana getiren bir tweet attığı tepkilere yol açtı.

İlgili Makaleler

  • Burak Elmas’ın Yönetim Kurulu’nda kimler var? Asil-Yedek Tam Sıralama
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Ali Polat Bengiserp kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Remzi Sanver kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Başak Karaca kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Şükrü Köksal Meşhur kimdir?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Işıtan Gün kimdir? Kaç yaşlarında?
  • Galatasaray Yönetim Kurulu’ndaki Rezan Epözdemir kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir