Akıllı telefonların hemen hemen bilmediğimiz birçok özelliği bulunmaktadır. Bilhassa Galaxy (*4*) 4 amiral gemisi olarak adlandırılan modellerde istediğiniz fotoğrafları şifreleyerek gizlemeniz mümkün olmaktadır. Hususi ve bir başkasının görmesini istemeyeceğiniz fotoğraflarınız olabilir, bunların hepsini telefonla birlikte gelen gizleme özelliğinde bulunmaktadır. Galaxy (*4*) 4 fotoğraflarınızı gizlemenin iyi mi yapılacağını sizlere öğreteceğiz.

İlk ilkin Menü kısmına giriş yapalım peşinden Ayarlar ve ondan sonra karşımıza Kişiselleştirme altında Hususi mod var ona tıklıyoruz. Sağ yukarıdan ayarlama kısmından etkinleştiriyor ve kendi isteğimize nazaran gizyazı koyuyoruz. Bu sayede hususi moduna artık şifreyi bilmeyen birisi tarafınca erişim engellenmiş olacaktır.

Gizlemek istediğiniz fotoğrafları galeriden seçiyoruz peşinden sağ üstte seçenekler kısmı var üst üste üç nokta halinde ona tıklıyoruz. Açılacak seçeneklerde en aşağıya doğru geliyoruz karşımıza Hususi’e taşı kısmı çıkıyor. Tıkladığımız vakit fotoğraf kaybolacak özele taşındığından dolayı açmamız gerekecektir.

Hususi’e taşınan fotoğraflar iyi mi açılır?

Galerinizdeki fotoğraflarınızı özelinize taşıdıysanız ve yine görmek istiyorsanız o vakit şu yolu izlemelisiniz. İlk ilkin Ayarlar kısmına gelir oradan Hususi mod’a tıklarsınız aktifleştirirsiniz o zaman sizden şifrenizi girmenizi isteyecek. Doğru şekilde şifrenizi girdikten sonrasında gizlediğiniz fotoğraflar galeride açılmış olacaktır.

Hususi mod şifresini unuttum?

Hususi moda taşıdığınız fotoğraflar için gizleme şifresini unuttunuz mu? O vakit hususi modu aktifleştirmeden ilkin unutmanıza karşın sizden ikinci şifrenizi isteyecektir bu sayede yanlış girildiği takdirde yine erişim sağlamanız mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir