Aynur KOÇAK : Sahada çalışan bir personelimizi belirli tarih aralığında kent haricinde görevlendireceğiz. Sadece bu bir geçici görevlendirme olacak. Belirli bir süre sonrasında geri dönmesini isteyeceğiz. Bu mevzuyla ilgili bana geçici görevlendirme yazısı örneği gönderebilir misiniz?

Merhabalar Aynur KOÇAK ;Şimdi göndereceğim örneği, kendine gore düzenleyip wordde yazabilirsin. Hatta görevlendirme türüne gore şablonu değiştirip istediğin süre kullanabilirsin.

Personel geçici görevlendirme yazısı

Aşağıdaki şeklinde bir görevlendirme yazısını kullanabilirsiniz. Geçici görevlendirme yazısında ne olursa olsun aşağıdakiler yazılı olmalıdır.

  • Personelin hangi kurumda çalmış olduğu
  • Hangi pozisyonda çalmış olduğu
  • Ne kadar süre ile ne amaçla görevlendirileceği

Sayın, Nilüfer KOÇAK

………………….. firmasında satış destek yöneticisi olarak Bursa
ilinde vazife yapmaktasınız. 26.12.2019 – 18.03.2020 tarihleri içinde
Çanakkale ilinde görevinize devam etmenizi istiyoruz.

Yukarıda belirtilen tarihlerde gerçekleşecek kent dışı görevlendirmesini kabul etmeniz halinde aşağıdaki tebellüğ eden kısmına adınızı soyadınızı yazarak imzalayınız.

Saygılarımızla, Bildiri Eden Tebellüğ EdenAyfer GÜMÜŞ Nilüfer KOÇAK

İşçi geçici görevlendirme formu örneği

Bundan önceki başlıkta paylaştığımız geçici görevlendirme dilekçesine bir örnekti. Bunu haricinde firmaların yada kurumların kendine gore tasarladıkları geçici görevlendirme formları bulunmaktadır. Sizde aşağıdaki şeklinde bir formu örnek olarak kullanıp kendinize gore düzenlemeler yapabilirsiniz.

Geçici görevlendirme formu

Personelin gene geçici görevde bulunuduğunu gösteren bu belgede, işçinin kişisel detayları yer verilmiştir. Vazife başlangıç ve bitiş tarihleri ne olursa olsun gene yazılı olmalıdır. Aslına bakarsak detaylı bakıldığında biçim’un yazıdan da oldukca bir farkı görülmemektedir.

Kent dışı görevlendirme yazısı örneği

Yazımızın başlangıcında geçigi görevlendirme belgesinin örneğini paylaşmıştık. Aslına bakarsak bu başlığımızda birazcık daha mevzunun detay kısımlarına girip, sık sorulan soruları derleyeceğiz.

İş veren istediği takdirde geçigi görevlendirme ile kent dışına gönderebilir mi? Evet, bilhassa işe başlamadan ilkin size imzalatılan iş sözleşmesinde muhtemelen bu mevzulara detaylı olarak değinilmiştir. Doğal ki yeni işe girişlerde kimse bu sözleşmeleri okumadığından, ne yazık ki mevzudan haberdar değiller.

Geçici görevlendirme yazısına ne kadar süre içinde dönüş sağlanmalıdır? Mektubu alan personelin, ne olursa olsun 6 iş günü içinde yanıt vermelidir.

Geçici görevlendirme ile ilgili bilgiler iş sözleşmemde yok gene de çalışabilir miyim? Evet, şu şekilde ki çalışan ve iş veren arasındaki daha ilkin yapılmış iş sözleşmesinde zamana bağlı olarak tarafların anlaşması ile değişim yapılabilir. Sadece sonradan meydana getirilen iş sözleşmesi geçmişte yapılanları bağlamaz.

Tagged:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir