Ömer Sinir tarafınca canlandırılan “Vücutcu Yalvaç” karakteri Gibi 2. sezona ilk bölümden damgasını vurmayı başardı. Dizinin senaristleri olan Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi tarafınca oluşturulan kurgusal karakter internette şimdiden fenomen haline dönüşmüş durumda.

“Vücutcu Yalvaç” kimdir?

Vücutcu Yalvaç, dijital içerik platformu Exxen’in Gibi dizisinin 2. sezonunda görünen kurgusal bir karakterdir. İlk olarak 31 Aralık 2021 gösterilen 2. sezonun ilk bölümünde göründü.

Yalvaç karakteri spora düşkünlüğü ve çıplaklığı ile ön plandadır. İlkkan ve Yılmaz ile geçici olarak aynı evde yaşamaya adım atar.

“İkinci sezonun ilk kısmı vücutçu yalvaç sen ne kadar minnoş bir insansın. Diziyi ikide bir durdurup gülünç bölgeleri devamlı devamlı izlemekten devam edemediğimdir. Feyyaz yiğit’i abartabilecek kelime bulamıyorum.”

Ekşi Lügat’teki @eolosss adlı kullanıcıdan

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yılmaz ve İlkkan sporcu atleti ve kısa şort giyen, dumbellarla evde idman meydana getiren Vücutcu Yalvaç ile keyifli zaman geçirir. Üçü beraber mahallede gezmeye başlarlar. Sadece Yalvaç dışarıda da sporcu giysileri giymeyi tercih eder ve bu tercihi mahalleli tarafınca yadırganır. Vücutcu Yalvaç, devamlı terleyen vücudu ile dikkatleri daha çok üstüne toplar. Yılmaz ve İlkkan, Yalvaç ile gittikleri her yerde tepki görürler; baharatçıdan kovulurlar, parkta güvenlik görevlisi tarafınca dışarı çıkarılırlar; sonunda ev sahibinin kapılarını çalması ve asla tanımadıkları Vücutcu Yalvaç hakkında sorup soruşturmalar adım atar. Dizinin senaristleri, Yılmaz karakteri üstünden Yalvaç’ın çıplak olmadığı mesajını vermeye çalışır.

  • Ansiklopedika’da daha çok dizi içinde ne olduğu keşfedin.

Yılmaz, Yalvaç’ın terli olmasına kafayı takmaya adım atar. Senarist bu takıntı üstünden gülmece oluşturur. Sonucunda Yılmaz ve İlkkan’ın evi Vücutcu Yalvaç sebebiyle bir akşam taşa sarılmış bir mektubun camı kırmasıyla sarsılır. Yalvaç hadiselerin kendisinde kaynaklandığını düşünmeye adım atar ve gitmek için izin ister. Sadece baskın bir karakter olmadığı için bu isteğini kabul ettiremez. Yalvaç sabahları idman esnasında garip sporcu sesleri çıkararak ev ahalisini uyandırmaya devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir