Kadınlar ve erkekler dikkat! Bel çevresi erkeklerde 94, kadınlarda ise 80 cm’nin üzerinde ise tehlike altındasınız demektir. Göbek yağını acilen eritmeniz gerekiyor ve bunun için mucizevi bir çözüm var: Sassy suyu.

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan hareketsizlik ve düzensiz beslenme, hızlı yeme alışkanlığı gibi bazı durumlar sağlığımızı oldukça tehdit ediyor. Aslında bu sağlıksız durumun vücudumuz için ciddi bir tehlike de arz ediyor. Vücudun farklı bölgelerinde biriken yağlar farklı sağlık problemlerine yol açarken kişinin dış görünümünü ve bir süre sonra psikolojisini de etkiler. Özellikle toplumda sıklıkla karşılaşılan göbek bölgesindeki yağlanmanın temelinde hareketsiz ve stresli bir yaşam ile desteklenen aşırı ve düzensiz gıda tüketimi gibi sebepler yatıyor.

Diyetlere dikkat

Karın ve bel çevresinde bulunan yağlar, vücudun diğer bölümündekilere oranla daha tehlikelidir. İç organların etrafındaki oluşan yağlanma, iştahı kontrol eden hormon üzerinde olumsuz etki yaratır. Göbek yağlanmasından korunmak ve çözüm bulmak için önerilen şok diyetler de bazen başka hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Bel çevresindeki yağlanma kontrol altına alınmadığı zaman ise,  diyabet, kalp hastalıkları, yüksek kan basıncına bağlı tansiyon gibi sağlık problemleri yaratabiliyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün bir raporuna göre erkeklerde 94, kadınlarda ise 80 cm’nin üzerinde ölçülen bel çevresi kronik hastalıklar için risk oluşturuyor. O yüzden bel çevresi ölçüsünün bu sınırlarda kalmasın gerekiyor. Çünkü bu durum beyin felcine kadar gidebiliyor zaman zaman. Hatta kanserle ilişkili olduğuna dair çalışmalar da mevcut bu konuda.

Bu arada göbek çevresindeki yağların büyük bir kısmı cilt altında, kalan düşük bir kısım ise karın içinde olduğu için cilt altındaki yağlar, hastalıkların hedefi değil, onlar yoğun bir karın egzersizi ile çözülebilir. Ama karın içindeki yağlanma çok ciddi uyarılar veriyor bizlere… Çünkü buradaki yağlar kana karışıp, değerlerimizle oynayabiliyor bunun sonucunda da kalp ve damar sağlığı tehlikeye girebiliyor.

İzleyin: SU İLE NASIL ZAYIFLANIR? – ZAYIFLATAN SU TARİFİ – SASSY SUYU

https://www.youtube.com/watch?v=A3kQmjyjNO0Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: SU İLE NASIL ZAYIFLANIR? – ZAYIFLATAN SU TARİFİ – SASSY SUYU (https://www.youtube.com/watch?v=A3kQmjyjNO0)

Göbek nasıl eritilir?

Her şeyden önce en az 8 saatlik bir uyku şart. Böylelikle kortizol seviyenizi azaltabilirsiniz.

Tatlandırıcı içeren içecekleri, şerbetli tatlıları, kurutulmuş meyve, fruktoz ve glikoz şurubu içeren tüm hazır besinleri azaltın. Pasta, poğaça, kek ve hamuru tüketmemeniz gerekiyor.

Protein ağırlıklı beslenmeye çalışın. Yumurta beyazı, yeşil ve renkli sebzeler, balık, baklagiller, fındık, az miktarda ceviz, kırmızı veya beyaz yağsız et ve süt ürünleri gibi yüksek proteinli gıdalar tüketin.

Lifli besinleri (yulaf, arpa, tam tahıllı besinler ve mantar bitkisi) tercih edin.

Aerobik egzersizler yapın. Yürüyüş, koşma, yüzme gibi… Göbek yağında çok daha fazla azalma sağlar. En sağlıklı egzersiz bol oksijenli, açık havada haftada 4-5 gün ve 45 dakika-1 saat arasında yapılan hızlı tempolu yürüyüşlerdir.

Beyninizin yüzde 70-80’i sudan oluştuğunu düşünürsek, tüketilen su çok önemli. Hatta Cynthia Sass’in “Düz Bir Karın ve İnce Bir Bel” kitabı bu konuda sizler için rehber olabilir. Çünkü Cynthia Sass’in buluşu olan bir su karışımı, tamamen göbek yağlarınızda biriken toksinlerin sisteminizden uzaklaştırılmasını hedefliyor. Şu anda tüm dünyada oldukça popüler olan ve evinizde kendi malzemelerinizle basitçe yapabileceğiniz bu su karışımını sadece üç ay düzenli her gün için, üç ayın sonunda farkı kendiniz görecek ve bu suyu beslenmenizin bir parçası haline getireceksiniz.

Sassy suyu nasıl yapılır?

1 adet orta boy salatalık, 2 litre su, 1 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil, 1 adet limon, 12 taze nane yaprağı. Limon ile salatalıkları yuvarlak şekilde ince ince dilimleyin, 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil ve 12 tane taze nane yaprağı ile birlikte 2 litre suyun içine atın. Yarım saat beklettikten sonra gün boyu bu suyu tüketin. Gün boyu bu suyu tüketmeniz gerektiğini unutmayın, kalan suyu ertesi gün içmek yerine yeniden taze su hazırlamalısınız. Gebe, emziren anneler dâhil herkesin içebileceği oldukça sağlıklı bir su sassy suyu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir