İlk kısmı 17 Ekim 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında gösterilen ve günümüzde 3. sezonu yayınlanmakta olan Gönül Dağı dizisinde Dişçi Musa karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? İşte oyuncunun gerçek adı, 2022 itibariyle yaşı, nereli olduğu ve hangi üniversiteden {mezun olduğu} ile ilgili bilgiler.

TRT 1 ekranlarının yüksek reytingli dizisi Gönül Dağı’nda 3. sürem heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Dizinin yeni sezondaki ilk kısmı 3 Eylül 2022 tarihinde gösterilen 66. bölümle seyirci ile buluşmuştu. Peki dizide Dişçi Musa karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Gönül Dağı ‘Dişçi Musa kaç yaşlarında, nereli? Hangi eğitim kurumundan mezun oldu?

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir üslupla eserlerine yansıtan ve “Bozkırın kalemi” olarak tavsif edilen Mustafa Ziraatçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere karşın imkansızı başarmaya çalışan üç kuzenin hikayesine odaklanıyor.

Gönül Dağı Dişçi Musa kimdir?

Dizi severlerin merak etmiş olduğu mevzular içinde Gönül Dağı’nda ‘Dişçi Musa’ karakterini hangi oyuncunun canlandırdığı, kaç yaşlarında ve nereli olduğu ve hangi okuldan {mezun olduğu} yer ediniyor. Dişçi Musa karakterine 2022 itibariyle 72 yaşlarında olan Türk oyuncu Nuri Gökaşan yaşam veriyor.

20 Haziran 1950 tarihinde Türkiye’nin Ankara kentinde dünyaya gelen Nuri Gökaşan Ankara Sanat Tiyatrosu mezunudur. Ekim 2020’den bu yana Gönül Dağı dizisinde ana karakterlerden önde gelen Dişçi Musa rolünü canlandırıyor.

  • Gönül Dağı dizisindeki tüm oyuncuları keşfedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir