İlk kısmı 17 Ekim 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında gösterilen ve günümüzde 3. sezonu yayınlanmakta olan Gönül Dağı dizisinde Düğüncü Muammer karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? İşte oyuncunun gerçek adı, 2022 itibariyle yaşı, nereli olduğu ve hangi üniversiteden {mezun olduğu} ile ilgili bilgiler.

TRT 1 ekranlarının yüksek reytingli dizisi Gönül Dağı’nda 3. sürem heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Dizinin yeni sezondaki ilk kısmı 3 Eylül 2022 tarihinde gösterilen 66. bölümle seyirci ile buluşmuştu. Peki dizide Düğüncü Muammer karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Gönül Dağı ‘Düğüncü Muammer kaç yaşlarında, nereli? Hangi eğitim kurumundan mezun oldu?

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir üslupla eserlerine yansıtan ve “Bozkırın kalemi” olarak tavsif edilen Mustafa Ziraatçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere karşın imkansızı başarmaya çalışan üç kuzenin hikayesine odaklanıyor.

Gönül Dağı Düğüncü Muammer kimdir?

Dizi severlerin merak etmiş olduğu mevzular içinde Gönül Dağı’nda ‘Düğüncü Muammer’ karakterini hangi oyuncunun canlandırdığı, kaç yaşlarında ve nereli olduğu ve hangi okuldan {mezun olduğu} içeriyor. Düğüncü Muammer karakterine 2022 itibariyle 61 yaşlarında olan Türk oyuncu Ali Düşenkalkar yaşam veriyor.

1 Ocak 1961 tarihinde Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa kentinde dünyaya gelen Ali Düşenkalkar Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Ekim 2020’den bu yana Gönül Dağı dizisinde ana karakterlerden kabul edilen Düğüncü Muammer rolünü canlandırıyor.

  • Buraya tıklayarak oyuncunun İnstagram hesabını ziyaret edin.
  • Gönül Dağı dizisindeki tüm oyuncuları keşfedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir