İlk kısmı 17 Ekim 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında gösterilen ve günümüzde 3. sezonu yayınlanmakta olan Gönül Dağı dizisinde Keriman karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? İşte oyuncunun gerçek adı, 2022 itibariyle yaşı, nereli olduğu ve hangi üniversiteden {mezun olduğu} ile ilgili bilgiler.

TRT 1 ekranlarının yüksek reytingli dizisi Gönül Dağı’nda 3. sürem heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Dizinin yeni sezondaki ilk kısmı 3 Eylül 2022 tarihinde gösterilen 66. bölümle seyirci ile buluşmuştu. Peki dizide Keriman karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Gönül Dağı ‘Keriman kaç yaşlarında, nereli? Hangi eğitim kurumundan mezun oldu?

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir üslupla eserlerine yansıtan ve “Bozkırın kalemi” olarak tavsif edilen Mustafa Ziraatçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere karşın imkansızı başarmaya çalışan üç kuzenin hikayesine odaklanıyor.

Gönül Dağı Keriman kimdir?

Dizi severlerin merak etmiş olduğu mevzular içinde Gönül Dağı’nda ‘Keriman’ karakterini hangi oyuncunun canlandırdığı, kaç yaşlarında ve nereli olduğu ve hangi okuldan {mezun olduğu} içeriyor. Keriman karakterine 2022 itibariyle 35 yaşlarında olan Türk oyuncu Çiğdem Aygün yaşam veriyor.

7 Şubat 1987 tarihinde Türkiye’nin Şanlıurfa kentinde dünyaya gelen Çiğdem Aygün Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Ekim 2020’den bu yana Gönül Dağı dizisinde ana karakterlerden önde gelen Keriman rolünü canlandırıyor.

  • Buraya tıklayarak oyuncunun İnstagram hesabını ziyaret edin.
  • Gönül Dağı dizisindeki tüm oyuncuları keşfedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir