İlk kısmı 17 Ekim 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında gösterilen ve günümüzde 3. sezonu yayınlanmakta olan Gönül Dağı dizisinde Selami karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? İşte oyuncunun gerçek adı, 2022 itibariyle yaşı, nereli olduğu ve hangi üniversiteden {mezun olduğu} ile ilgili bilgiler.

TRT 1 ekranlarının yüksek reytingli dizisi Gönül Dağı’nda 3. sürem heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Dizinin yeni sezondaki ilk kısmı 3 Eylül 2022 tarihinde gösterilen 66. bölümle seyirci ile buluşmuştu. Peki dizide Selami karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Gönül Dağı ‘Selami kaç yaşlarında, nereli? Hangi eğitim kurumundan mezun oldu?

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir üslupla eserlerine yansıtan ve “Bozkırın kalemi” olarak tavsif edilen Mustafa Ziraatçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere karşın imkansızı başarmaya çalışan üç kuzenin hikayesine odaklanıyor.

Gönül Dağı Selami kimdir?

Dizi severlerin merak etmiş olduğu mevzular içinde Gönül Dağı’nda ‘Selami’ karakterini hangi oyuncunun canlandırdığı, kaç yaşlarında ve nereli olduğu ve hangi okuldan {mezun olduğu} yer ediniyor. Selami karakterine 2022 itibariyle 38 yaşlarında olan Türk oyuncu Yaratı Eyüboğlu yaşam veriyor.

1 Ocak 1984 tarihinde Türkiye’nin Bursa kentinde dünyaya gelen Yaratı Eyüboğlu mezunudur. Ekim 2020’den bu yana Gönül Dağı dizisinde ana karakterlerden önde gelen Selami rolünü canlandırıyor.

  • Buraya tıklayarak oyuncunun İnstagram hesabını ziyaret edin.
  • Gönül Dağı dizisindeki tüm oyuncuları keşfedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir