Google Chrome bildiğiniz gibi ki günümüzde en oldukca kullanılan tarayıcılardan birisidir ve her gün tertipli olarak kendisini yenilemekte , geliştirmektedir. Google Chrome aynı vakit da düzgüsel özelliklerinin yanı sıra hayatımızı kolaylaştıracak olan yüzlerce özellikleri de bizlere sunmaktadır. İşte bu sayede işlerimiz daha kolay oluyor ve internette keyifli zamanlar geçirebiliyoruz.

Google Chrome Şifreleri Dışa Ve İçe Aktarma

Fakat bazı kullanıcılar tam tersi olarak tarayıcılarını değişiklik yapmak isterler ve durum bu şekilde olunca da tarayıcıya kaydetmiş oldukları tüm şifrelerin gitmesini istemediklerinden dolayı tarayıcı da yer edinen şifreleri süratli bir halde aktarmak isterler. Google Chrome kullanıcılarının yarın bigün değişik bir tarayıcıya geçeceklerinden dolayı işlerini daha kolay hale getirmek için “Dışa Aktar”  hususi durumunu sunmakta.

İçindekiler

Chrome Şifreleri Dışa Aktarma

Chrome Şifreleri İçe Aktarma

Chrome Şifreleri İçe Aktar Yok Problemi ve Çözümü

Chrome Şifreleri Dışa Aktarma

İlk ilkin dostlar chrome://settings/passwords yerine gelelim. Arkasından kayıtlı olan şifrelerin derhal yanında 3 nokta simgesi içeriyor ona tıklayın ve seçenekler yerinden şifreleri dışa aktar seçeneğini seçip tüm şifrelerimizi kolay bir halde CSV formatında dışa aktarılacak.

Kullanacağınız yeni tarayıcınızda da bu dosyayı içe aktar yaparak tüm şifrelerinizi aktarmış olacaksınız.

Chrome Şifreleri İçe Aktarma

Değişik bir tarayıcı kullanıyor ve artık değiştirip Google Chrome geçiş yapacaksanız ve şifrelerinizi aktarmayı düşünüyorsanız o vakit aşağıda yer edinen içe aktar hususi durumunu kullanabilirsiniz.

İlk olarak chrome://settings/passwords yerine gelelim. Arkasından kayıtlı şifrelerin derhal yanında yer edinen 3 nokta simgesine tıklayalım. O yer de “İçe Aktar” seçeneğine tıklıyoruz. İçe aktarma yaptığınız vakit sizden csv formatında bir dosya isteyecek. Öteki tarayıcınızdan bunu aldığınız vakit Google Chrome aktarıp şifrelerinizi taşıyabilirsiniz.

Chrome Şifreleri İçe Aktar Yok Problemi ve Çözümü

Google Chrome şifreleri içe aktarma 2019 senesinde gelen bir güncelleme ile bu özellik izin verilmemiştir. Eğer sizler bu özelliği görmek istiyorsanız o vakit aşağıda ki şekilleri uygulayın.

  • İlk olarak chrome://flags/#PasswordImport yazıyoruz ve giriş yapıyoruz.
  • Gelen ekranda Password Import özelliği bulunmaktadır ve yanında ise yer edinen butonda sizde disabled kısaca kapalı bunu Enabled’e yapmış olup açık hale getireceksiniz. Artık şifreleri içe aktarma özelliğiniz etken hale gelmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir