Dünyanın en oldukca kullanılan arama motoru olma ünvanına haizdir. Alt yapısı bakımından milyar dolarlık yatırımlar yapılmıştır. Hızlılığı ile bir oldukca mevzuda bizlere destek olmaktadır. Arama motorları kusursuzmu derseniz hayır değil bir oldukca mesele yaşamaktadır. Alt yapıları ne kadar büyük olsada en büyük sistemlerin bile yetersiz kalmış olduğu bazı noktalar bulunmaktadır. Arama yaptığınız halde alıştığınız google hızını bulamıyorsanız o süre sizin için mesele var anlama gelir.

Google yavaş olmasının sebepleri olarak tarayıcınıza yüklediğiniz eklentiler olabilir.

Google.com değil google.com.tr adresinden yapacağınız girişler daha süratli olacaktır.

Tarayıcı olarak Google Chrome daha süratli olduğu ortada olmaktadır.

İnternet geçmişini ve çerezleri temizlemenizi önermekteyiz.

Bilgisayarınızda virüs taraması yaptırın.

Bilgisayarınıza ve modeme reset atınız.

Yukardaki bulunanları sorunsuz olarak hallettiğiniz süre Google açılış hızı asla olmadığı kadar süratli olacaktır.

Kati çözüm yollarından birisi ise google dns kullanıyorsanız onları sıfırlayın düzgüsel dnslerinizi kullanın bunu kendim deneyerek bizzat hızlandırdım.

İnternet servis sağlayacağınız ile görüşmeniz gerekebilir. Hattan kaynaklı olarak santralden web çıkışı paketinize nazaran daha düşük olabilir. Kullandığınız web kotalıysa eğer adil kullanım kotasına takılmanız kaçınılmaz olur. İnternetinizin yavaşlamasına bir oldukca şey sebep olabilir. Arka planda uygulamalarda güncelleme esnasında interneti kullanarak geçici olarak yavaşlama yaşanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir