Hızla gelişen teknolojinin gelişmesi ile beraber akıllı telefonlarda hayatımızın bir parçası haline geldi. Neredeyse her insanın elinde akıllı telefonlar yer alır iken dünya üstünde en oldukça kullanılan işletim sistemi ise Android’dir. Pek oldukça markanın akıllı telefonunun işletim sistemi olan Android’in uygulama merkezi ise Google Play’dir. Binlerce değişik uygulamayı onlarca kategoride bulabileceğiniz Google Play’de kimi zaman uygulamalar bir tek belirli ülkelere açık olarak sunulmaktadır. Eğer istediğiniz uygulama sizin bulunduğunu ülkede etken değil ise alternatif bir yöntem ile Google Play hesabınızdaki ülkenizi değiştirerek uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Peki Google Play ülke değişiklik yapma iyi mi yapılır?

Google Play Ülke Değiştirme

Google Play üstündeki ülkeyi değiştirebilmek için iki değişik adım bulunmaktadır. Bunlardan ilki cihazınızı Rootlayarak tekrardan kurmaktadır. Sadece bu telefonu güvence dışı bırakacağı için oldukça tercih edilmez iken bir VPN programı yardımıyla ülke değişiklik yapmak daha kolay oluyor.

Google Play Ülke Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Hola isminde parasız VPN programını Google Play üstünden indiriyoruz.
  • Telefonunuzu tekrardan başlatın ve birazcık ilkin indirdiğiniz VPN programını çalıştırın.
  • Hola uygulaması açıldıktan sonrasında Uygulamalarım butonuna tıklayın ve cihazınızdaki tüm uygulamalara erişim sağlayın.
  • Cihazınızdaki tüm uygulamaların listesinin arasından Google Play Store uygulamasını bulun ve isminin üstüne dokunun.
  • Karşınıza çıkacak olan ekranda uygulama ile ilgili bilgiler yer alacak. Burada uygulamaya hangi ülkeyi kullanarak erişim sağlayacağınızı seçebileceğiniz bir bayrak olacak. Bayrağa tıklayarak ülkenizi değiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir