İçindekiler

Gtos Terapi Nedir?

Gtos Terapi Iyi mi Uygulanır?

Herhangi Bir Yan Tesiri Var Mıdır?

Gtos Terapi Ücretleri Nasıldır?

Ağrılarınız İçin Gtos Terapiyi Deneyimleyin – %85,6 Başarı Oranı

Terapi, lüzumlu eğitimlerini tamamlamış uzmanlar tarafınca meydana getirilen bir bulgu ve tedavi sürecidir. Psikoterapi meydana getiren psikolog ve psikiyatrların yanısıra fizik tedavi uzmanları tarafınca da çeşitli terapiler uygulanmaktadır. Fizyoterapistler, ağrı problemleri, romatizma, spor sakatlanmaları, kırıklar, fıtık vb. bir fazlaca mevzuda destek alabileceğimiz uzmanlardır. Fizyoterapiyle ilgili son dönemde en fazlaca ilgi gören konulardan biri GTOS terapidir. Gelin gtos terapi nedir, iyi mi uygulanır, zararları var mı beraber inceleyelim.

Gtos Terapi Nedir?

GTOS Terapi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr. Çetin Gürses tarafınca geliştirilmiştir. Etkinliği Boston Üniversitesi’nin 25.11.1999 tarihindeki raporu ile onaylanmıştır. Bununla beraber nöromusküler ağrı üstüne 21. Yüzyıl tedavi metodu olmaya aday gösterilmiştir. Bilhassa kas iskelet sistemi problemlerinde uygulanan, etkili ve kalıcı çözüm elde eden bir terapi yöntemidir.

Tüm yumuşak dokularda oluşan ağrı-spazm-ağrı kısır döngüsünü spazmı çözerek kırar. Ağrıyı, hareket kısıtlılığını ve ikincil problemleri ortadan kaldıran bir metottur. 

Gtos Terapi Iyi mi Uygulanır?

Son yıllarda hızla yayılan bel boyun fıtığı, fibromyalji, migren, tuzak nöropatiler, omuz, diz ağrısı benzer biçimde kas iskelet hastalıklarında kullanılan bir yöntemdir. Bu mevzuda eğitim almış uzman fizyoterapistler tarafınca uygulanır. Bilhassa her yaşta ortaya çıkabilen fıtık için bu terapi kesinlikle denenmelidir. Fıtık ameliyatı olmak isteyenlerin, ameliyattan ilkin kesinlikle bir fizyoterapistle görüşüp, gtos terapi hakkında data almaları gerekmektedir.

Uygulamada hedef bölgeye doğru bası ve frekansı uygulamak esastır. GTOS Terapi iğne, ısı, ışın kullanılmadan uygulanır, deri altına girmez. Bu yüzden her yaş grubu için uygundur. Bu yöntem manuel terapi, postür analizi peşinden biyomekanik düzeltmeler, duruş ve kaldırma teknikleriyle kişiye hususi egzersiz protokollerinden oluşur.

Herhangi Bir Yan Tesiri Var Mıdır?

GTOS Terapinin hiçbir yan tesiri yoktur. Sonrasında kişiye hususi planlanan terapötik egzersiz programıyla tedavi kalıcı hale getirilir.

Gtos Terapi Ücretleri Nasıldır?

Terapi ücretleri, şehirden şehire ve tedavi merkezlerinde farklılık gösterebilmektedir. Detaylı data için benimle bu linkten iletişime geçebilirsiniz. 

Ağrılarınız İçin Gtos Terapiyi Deneyimleyin – %85,6 Başarı Oranı

Internasyonal patent ve sertifikalara haiz olan Gtos Terapi, bilhassa klasik tedavilerden netice alamamış, inatçı ağrılara haiz bireylere uygulanmış ve kıvanç oranı %85,6 olmuştur.

Uzman Fizyoterapist GİZEM AHCI        

GTOS Eğitmen Terapist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir