Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola, 1-0 galip geldikleri Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçının peşinden basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Guardiola Atletico Madrid’in maçı sıfır şutla tamamlaması ve oyun dizilişi benzer biçimde mevzular üstüne de açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Tarih öncesi, bugün ya da bin yıl sonrasında farketmez, bu dizilişe karşı saldırmak zor, şundan dolayı asla boşluk yok.”

Pep Guardiola

Sözlerini sürdüren Guardiola, “5-3-2 oynayacaklarını hissettik, sonrasında uyum sağladılar ve 5-5 oldular. İster tarih öncesinde, ister bugün yada isterse yüz bin yıl sonrasında olsun, 5-5’e karşı atak yapmak oldukça zor, o şekilde ki asla boşluk yok. Rakip (fizyolojik olarak) kuvvetli ve ufak. Sabırlı olmamız gerekiyor. Dönem içinde futbolcularıma iyi olduğumuzu söyledim. İkinci yarıda denge bozuldu. Ve şimdiden bunun olacağını hissediyorum. Golden sonraki dakikalarda Madrid’de oynayacağımız maça benzer bir maç olacaktır.” açıklamalarında bulunmuş oldu.

Koke: “Tarih öncesinden beri Atletico’ya aşığım.”

Atletico Madrid’in orta saha oyuncularından Koke, Guardiola‘nın sözlerinin peşinden İnstagram hesabında bir öykü paylaşarak “Tarih öncesi dönemden bu yana aşığım, Atleticolu olmaktan gurur duyuyorum.” açıklamalarında bulunmuş oldu ve İspanyol teknik adama gönderme yapmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir